Yengeç Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Yengeç Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri
Yengeç Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri

12 burç arasında özellikle duygusallığı ile bilinen yengeç burcu erkeği ve kadınları, tepkileri ile ön plandadırlar. Olumlu ya da olumsuz herhangi bir konu karşısında herkesten daha ani ve daha fazla tepki vermeleri ile bilinmektedirler. Olaylara ve durumlara karşı her zaman duyguları ile hareket etmeyi tercih ederler. İçgüdülerine güvenerek bir konuda karar almayı daha doğru görürler. Mantıkla karar verdikleri konular içerisinde dahi duygu her zaman vardır. Yengeç burcu kadını ve erkekleri, güvenilir ve içine kapanıktır. O kişinin güvenini kazandıktan sonra asla yengeç burcu insanından yanlış gelmeyecektir. Kalbi ne kadar duygu ile dolarsa dolsun, herkese açmayacaktır. Bir insana güvenmek ve inanmak için her zaman son derece sabırlıdır. Hem yengeç erkeği hem de yengeç kadını duyduğu konuların üzerine gitmeyi ve hem karşısındaki kişiden hem de kendisinden emin olmayı ister.

Sempatikliği ile ön planda olan yengeç burçları, kendileri için melankoliyi fazlasıyla yaşasa da, çevrelerine karşı pozitif enerji verirler. Genellikle en iyi dostlar yine bu burçtan olmaktadır. Çevresinde yer alan yakınlarının sorunlarını çözmek için özellikle bir çaba sarf etmek isterler.

Boğa Burcu Özellikleri için tıklayın.

Gezegenleri sudur. Duygusallık, yetenekler, ön sezi, hisler, gizemlilik ve içe kapanıklık bu gezegenin etkilerinden gelmektedir. Gizemli burçların başında gelirler. Hiçbir zaman bir yengeç burcu insanını kısa zamanda en iyi şekilde anlamak ve tanımak mümkün olmayacaktır. Sadece çok yakın gördüğü insanlarla gerçek samimiyetini kurabilen yengeç burcu insanları, çekingenlikleri ile de dikkat çeker. Yengeç kadınları ve erkekleri, ortak özellikler göstermeleri ile birlikte, elbette farklı özelliklere de sahip olduklarını hissettirmektedirler. Cinsiyetle birlikte yaş da değişim açısından önemli bir faktördür. Karakterler oturdukça, yengeç burcu özellikleri de daha baskın şekilde hissedilecektir.

Bu burcun insanları, sade ve abartısız bir hayat sürmekten yanadırlar. Bu nedenle bir yengeç burcu insanına hediye almak ya da sürpriz hazırlamak, onunla bir hayat planlamak oldukça kolaydır. Pahada hafif ancak değerinde ağır detaylar ile mutlu olacaklardır. İçtenlikle yapılan her şey, yengeçler için çok değerlidir. İşlerine yarayacak, aynı zamanda fayda sağlayacak küçük hediyelerden hoşlanırlar. Bununla birlikte minimalist bir hayat sürmeyi tercih ederler. Yaşadıkları evlerde, günlük hayatlarında ve tarzlarında da sadeliğe önem verirler. Bu tarz detaylar ile bu burcun insanlarını etkilemek mümkün olacaktır. Mütevazilik her zaman öncelikleri arasında yer almaktadır.

Yengeç Kadını Özellikleri
Yengeç Kadını Özellikleri

Çabuk sinirlenme ve aynı şekilde sinirin çabuk geçmesi gibi özellikleri ile de dikkat çekerler. Bu nedenle öfkeli anlarında yalnız bırakılmaları ya da alttan alınması gerekebilir. Hemen hemen her yengeç burcu insanının en dikkat çeken olumsuz özelliği bir konuda çabuk sinirlenmeleri ve aşırı tepki vermeleridir. Sonradan genellikle pişman olacakları bir durum içerisinde kalırlar. Ancak fark ettikleri andan itibaren aynı dikkatle bunu telafi etmek için de çaba gösterirler. Sadece zaman ve sabır gerekmektedir. Haklı ya da haksız olduklarını söylemekten çekinmezler.

Hırslı bir yapıya sahip olmamalarının yanında, inatçı olma özellikleri nedeniyle bir konunun peşinden gerektiğinden fazla gidebilecekleri görülebilir. Kişisel sebeplerden dolayı merak ettikleri her ne varsa, mutlaka öğrenmeye çalışırlar. Ancak bununla birlikte her zaman özel hayata ve mahremiyete çok önem verirler. Kendi mahremiyetleri zarar gördüğü zaman bunu kolay kolay aşamazlar. Bir yengecin fikrini ve eylemlerini etkilemek, değiştirmek ve yönlendirmek hiç kolay değildir. Çevrelerinden akıl alsalar da, en sonunda yine kendi bildiklerini okurlar. Liderlik vasıfları zaman zaman kendisini çok fazla hissettirir.  Zaman zaman da ortak çalışma ve grup uyumuna göre hareket ettikleri görülür. Kendilerini rahat hissedebildikleri ortamlarda uzun süre kalmak isterler. Ancak bir kişiden ya da bir yerden rahatsızlık duydukları zaman yengeç burcu insanını orada tutmak mümkün olmayacaktır. Bulundukları her yerde kendi iç huzurlarına önem verirler.

Yengeç burcu erkekleri ile kadınları arasındaki ilişki her zaman dengeli ve duygu yoğunluklu geçer. Lider burçlar ile de yengeç burçları dengeli bir ilişki yürütebilirler. Ancak mantıkları yoğun şekilde ağır basan oğlak ve kova burçları ile ilişki yürütmeleri epey zordur. Genellikle kararlarında dahi duygularının etkileri görülmektedir. Bu nedenle fikir olarak da çatışma içerisinde olabilirler. Bu burcun bireyleri için hissedebilmek ve anlaşabilmek çok önemlidir. Bir konuda insanları idare etme ve sabretmede iyi olsalar da, konu duygulara geldiği zaman tamamen açık olmak isterler ve bunu gerçekleştirirler. Çoğu yengeç burcu, açık sözlülüğü ile de dikkat çekecektir.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını, en duygusal kadın burçlarından birisini temsil eder. Hisleri ile hareket eden ve her zaman ön sezilerine güvenen Yengeç kadınları, insanlarla olan ilişkilerinde de duygulara ağırlık vermektedir. Yengeç kadını genellikle şüpheci olma özelliği ile de dikkat çekmektedir. Her konuda akıllarına en kötü sonuçlar mutlaka gelir. Güven konusuna çok fazla önem verirler.

Yengeç kadını özellikleri, genellikle en yakın kişiler tarafından fark edilecektir. Yengeç kadınları da kendilerini her ortamda hemen belli etmez. Ketum ve soğuk olarak başlayan ilişkiler, güven duygusu sonrasında çok daha samimi ve içten ilişkilere dönüşecektir. Bir yengeç kadınının güvenini kazanmak çok zordur ancak kazandıktan sonra gerisi de bir o kadar kolay ve hızlı ilerlemektedir. Yengeç burcu kadını özellikleri, samimiyete göre değişecek ve kendisini zamanla belli edecektir. Bir yengeç kadınını tanımak çok fazla sabır ve zaman gerektirir. Değişken bir yapıya sahip değildirler. Genellikle sabit davranış ve fikirleri ile dikkat çekerler. Sadece bunu belli etme konusunda daha yavaş davranırlar.

Yengeç burcu kadını her zaman hayat doludur. Bir tarafı her zaman melankoliyi taşısa da, hayattan keyif almasını da her zaman bilir. Bunu sevdikleriyle yaşamayı tercih eder. Aynı zamanda da dönem dönem yalnız kalmayı tercih edeceklerdir. Yengeç kadını, kendisine her yaştan dost ve arkadaş edinebilir. Her yaş ile iletişim kurma konusunda yetenekleri vardır. Bu anlamda iyi bir dinleyicidir. Yengeç burcu kadını özellikleri, aile ve ilişkilerinde farklı farklı şekilde algılanmasa da, bazı yakın davranışları belirli insanlara özel olacak şekilde kendisini belli edecektir.

Bulunduğu konuma ve duruma göre hareket etmesini her zaman çok iyi bilirler. Bu nedenle iş hayatında duygusal davranmaları konusunda tereddüt edilse de, yengeç kadınları mantığını devreye sokmakta gecikmeyecektir. Çoğu zaman da iş için mantık ve duyguları birlikte kullanmayı tercih ederler. Sadece kendi hayatları üzerinde riske girmeyi göze alırlar. İş ya da diğer konularda daha temkinli bir yaklaşım sergilerler.

Yengeç Kadını Özellikleri

 • Merhametleri herkese karşı oldukça yüksektir.
 • Duyguları ile hareket etmeyi tercih ederler.
 • Ön sezilerine güvenirler ve mantığın içerisinde bile buna yer verirler.
 • Güven duymadan önce şüphe duygusunu fazlasıyla hissederler.
 • Mide ve kalp açısından her zaman hassas bir yapıya sahip olurlar.
 • Soğukkanlı olma konusunda yetenekli değildirler. Her konuda heyecanlı bir hal içerisinde olurlar.
 • Sevdiklerini her şeyin önünde tutarlar.
 • Bir insanı etkilemek için kimi zaman duyguları kullanmaktan çekinmezler.
 • Esprili halleri ve pozitif enerjileri ile dikkat çekerler.
 • Genellikle görsel ve işitsel anlamda birçok yeteneğe sahip olurlar. Sanatın her dalı ilgilerini çeker.
 • Çabuk kırılırlar ve alınganlık gösterirler. Ancak her zaman bu durumu dışarıdan belli etmezler.
 • Genel olarak tez canlı bir hal gösterseler de, insan ilişkilerinde çok sabırlı olurlar.
 • Yengeç kadını özellikleri, farklı ortamlarda aynı şekilde hissedilecek kadar keskindir. Değişime kapalı bir burç özelliği gösterir.

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç burcu erkeği, en duygusal erkek burçlarından birisidir. Duyguları ile hareket etmekten ve bunu belli etmekten hiçbir zaman çekinmezler. Alınganlıkları ve ön sezileri ile dikkat çekerler. Kendilerine karşı yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmazlar. Aynı zamanda da karşılıksız bırakmazlar. Kendilerine nasıl davranılırsa, aynı şekilde karşılığını verirler. Bir kişiyi yakın görmeleri için gerçekten samimi olduklarına inanmaları gerekmektedir. Yengeç erkeği, hayatında yer alan her insana değerini gösterir. Sevgisini belli etmekten ve söylemekten de asla çekinmez. Hayati duygulara çok önem vererek yaşar. Aile kavramı, her şeyden önce gelmektedir. Genellikle yengeç erkekleri ile yapılan evlilikler sakin ve huzurlu geçmektedir.

Yengeç burcu erkeği özellikleri, hemen kendisini belli etmeyecektir. Bir ortamda bu burcun erkeğiyle sohbet ettikçe tanımak ve yakınlaşmak mümkündür. Başlangıçta ketum ve içe kapanık bir hal izlerler. Yengeç erkeği özellikleri, genellikle aile ve en samimi kişiler tarafından algılanacaktır. Arkadaşlıklarında, ikili ilişkilerde, ailede ve iş hayatında her zaman adil olmaya önem verirler. Hatalı olduklarında çok kolay bir şekilde bunu kabul edebilirler. Egoları geri planda kalmaktadır. Genellikle yengeç erkeği özellikleri, gençlik çağından sonra daha olgun bir şekilde hissedilir. Her zaman yaşlarından daha büyük düşünme ve hareket etme yetilerine sahip olurlar. Yengeç burcu erkeği, çabuk olgunlaşan ancak her yaş ile de iletişim kurabilen özellikler taşır.

Yengeç Erkeği Özellikleri
Yengeç Erkeği Özellikleri

Yengeç burcu erkeği için genellikle mahremiyet çok önemli bir kavramdır. Kendisine ait olan her ne varsa, bunu korumak ve gizli tutmak her zaman öncelikleri arasında yer alır. Ailesi ve yakınlarına dair her konu ile, kendi konusu kadar yakından ilgilenir. Her insana hak ettiğini verme konusunda da adil olan yanını göstermekten çekinmez. Bu burcun kadınlarına göre yengeç burcu erkekleri çok daha adil davranmaktadır. Aynı şekilde daha sakin ve düşünerek hareket ettikleri de söylenebilir. Ancak öfkelenme konusunda bu burcun kadınlarına göre daha fazla tepki vermektedirler.

Yengeç Erkeği Özellikleri

 • Güven duygusu onlar için her şeyden önce gelir.
 • Kendilerine yapılan hatayı asla unutmazlar. Yengeç kadınlarına göre daha az affedici yanları bulunur.
 • Yemek konusunda hassastırlar. Etkilemenin yolu midelerini mutlu etmekten geçmektedir.
 • Ön sezilerine güvenmekle birlikte mantıklarını da geri plana atmazlar.
 • Kendilerine karşı yapılan hataları kolay kolay unutamazlar. Geriye dönük yaşama huyları vardır.
 • Aile kavramına çok önem verirler. Aile kurabilmek onlar için önemlidir.
 • Sabit bir hayatı tercih ederler. Çok fazla hareketlilik ve değişim onlara göre değildir.
 • Çocuklarla iletişimleri her zaman kuvvetli olur.
 • Sabırlı ve soğukkanlı bir hal izlerler. Önemli bir konuda iyi sır saklamayı ve ketum olmayı her zaman başarırlar.
 • İnsanların güvenini kazanmak ve kendilerini dosttan saymaları, yengeç burcu erkekleri için çok önemlidir.
 • Yengeç erkeği ile geçirilen hayat, tartışmadan uzak ve sakin şekilde ilerler. Eğlenceli ve bir o kadar da huzurlu bir ilişkinin temeli kurulur.
 • Bir konuyu öğrenmek için merak etmeleri yeterlidir. Mutlaka merak ettikleri her konunun üzerine giderler.
 • Yengeç burcu erkeği özellikleri arasında en dikkat çeken detaylardan birisi de, kolay bir şekilde inanmaları ve iyi niyetleri nedeniyle zaman zaman hayal kırıklığı yaşamalarıdır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.