Yay Burcu Kadını ve Erkeği, Özellikleri

Yay Burcu Kadını ve Erkeği, Özellikleri
Yay Burcu Kadını ve Erkeği, Özellikleri

Yay Burcu Özellikleri

Hem yay burcu erkeği hem de yay burcu kadını, özgürlüğüne düşkün karakterleri ve hareketli yapılarıyla bilinir. Ateş grubuna mensup olan yay, üzerinde fazla düşünmeden hareket ederek hızlı ve aceleci adımlar atar. Bu durum zaman zaman hataya düşmesine sebep olabilir. Yay burcu özellikleri arasında aceleci yapısı en belirgin karakterlerindendir.

Her iki cinsin de dostluklarına verdikleri önem, tanıyanların çok iyi bildiği bir durumdur. Arkadaşları için ellerinden geleni yapar ve onları zaman zaman hayatlarındaki her şeyden üstün tutarak verdikleri değeri belli ederler.

Yay Burcu Kadını

Yay burcu kadını, geniş göz yapısı ve açık alnıyla hemen dikkat çekmektedir. Genellikle dalgalı saçlara sahip olmasının yanı sıra, orta boylarda olduğunu da söyleyebiliriz. Bu fiziksel özelliklerinin haricinde, hareketli ve neşeli bir kadınla tanışıyorsanız onun yay burcu olma ihtimali oldukça yüksektir. Genellikle çok konuşan yay kadını, hemen hemen her konuda bilgi sahibi olduğu için onunla entelektüel sohbetler etmeniz mümkündür.

Yay Kadını Özellikleri

Yay burcu kadını özellikleri arasında ilk dikkat çeken, eğlence hayatına düşkünlüğüdür. Hayattan keyif almasını bilir ve tadını çıkarmak için elinden geleni yapar. Gece hayatının yanı sıra, uzun soluklu ve keyifli seyahatler de onun vazgeçilmezidir. Yeni yerler keşfedip ufkunu genişletmekten çok hoşlanır.

Yay Burcu Kadını
Yay Burcu Kadını

İletişim yönü güçlüdür. Yeni tanıştığı kişilerle bile kısa vadede samimiyet kurar. Bu sayede arkadaş çevresinin oldukça geniş olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Gerçek dostluklara önem veren yay kadını, sevdikleri için her şeyi yapabilecek fedakarlığa sahiptir. Yeri geldiğinde arkadaşlarını sevdiği erkekten de üstün tutar, kendisinden de.

Sıcakkanlı ve sevecen bir karakteri vardır. Ona yanlış bir davranışta bulunmadığınız takdirde her daim bu yüzünü görürsünüz.

Yay burcu kadını eşittir özgürlük demek. Hiçbir koşulda özgürlüğünün kısıtlanmasına müsaade etmediği gibi, bu konudaki görüşleri hakkında olumsuz eleştiri yapılmasından da hoşlanmaz. Hayatınızda yay burcu bir kadın varsa, onun hayatına müdahale etmeden önce iki kez düşünmenizde fayda var.

Kültürlü kişiliğiyle ön plana çıkar. Herkesle derin sohbetler etmediği için ilk etapta onun entelektüel yönünün farkına varamayabilirsiniz. Ancak uzun süreli sohbetlerinizde farklı ilgi alanlarına sahip bir yay kadını engin bilgileriyle sizi şaşkınlığa sürükleyebilir.

Yay burcu kadını özellikleri arasında sorumluluk almaktan çekinmesi de dikkat çekiyor. Bir sorumluluk üstlense dahi, ilgisini çekecek farklı bir durum söz konusu olduğunda başladığı işi yarım bırakabilir. Özellikle iş hayatında çok hırslı ve çalışkan olduklarını söylemek pek mümkün değildir.

Emir almayı sevmez. Konu ne olursa olsun, yay burcu bir kadınla konuşurken emir kipi içeren kelimeler kullanmaktan kaçınmalısınız. Aksi takdirde sevecen ve sıcakkanlı tarafının aksine, sinir küpü bir kadınla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz.

Yay burcuna sahip bir kadın, çevresindekiler tarafından yardımsever karakteriyle bilinir. Merhametli bir yönü olduğundan, hiç düşünmeden tanımadığı insanların yardımına koşacak kadar yardımseverdir. Eğer çevrenizde yay burcu bir kadın varsa, ihtiyacınız olduğu anda iki eli kanda olsa dahi yanınıza koşacağından emin olabilirsiniz.

Sıkılgan bir karaktere sahip olduğundan, girdiği her ortamdan kolay kolay zevk almaz. Eğer hoşlanmadığı biri orada bulunuyorsa, bakışlarından ve tavırlarından bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Dışarıdan bakıldığında şıpsevdi gibi görünse de, yay burcu kadınını elde etmek kolay değildir. Sezgilerini ve tecrübelerini kullanarak karşısındaki kişiyi kısa sürede analiz eder ve notunu verir. Karşısındaki erkekten özveri gördüğü takdirde o da ilişkisi için çaba sarf eder ancak aksi bir durumda onun umursamaz tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Şüpheci bir karaktere sahip olduğu için, ikili ilişkilerde güven sorunu yaşayabilir. Bunun için eğer onunla uzun soluklu bir birliktelik yaşamak istiyorsanız, ilk yapmanız gereken güvenini kazanmaktır. Aksi takdirde şüpheci sorularıyla canınızı sıkabilir ve ilişkiniz kısa vadede sona erebilir.

Yay kadını özellikleri arasında dikkat çeken olumsuz bir nokta, başına buyruk olmasıdır. Özgürlüğüne düşkün karakteriyle bağdaşan bu özellikleri hem ailesiyle hem de erkek arkadaşıyla ters düşmesine yol açar. Çok fazla sorgu yapıldığında ise başını alıp gitmesi muhtemeldir. Bunun için bir yay burcu kadınının başına buyruk davranışlarını hoşgörmenizde fayda var.

Spor giyim tarzıyla ön plandadır. Modayla yakından bağlantılı olmadığı gibi, yalnızca rahat edebileceği kıyafetler seçerek işin içinden kolayca çıkar. Bundan dolayı özel günlerin dışında yay burcu kadınından çok şık ve özenli kombinler beklemek yanlış olacaktır.

Yay Burcu Kadına Hediye Önerileri

Yay burcu kadına hediye önerileri için ilk akla gelen bir kitaptır. Kendisini geliştirerek ufkunu genişletmeyi seven yay kadınları için daha önce okumadığı bir kitap çok anlamlı ve güzel bir hediye olacaktır.

Sportif karakteri sebebiyle, spor ayakkabı ya da eşofman da doğru alternatifler olabilir. Kıyafetin dışında bir şey almak istiyorsanız, spor salonuna onun adına üyelik yaptırabilir ya da evde spor yapmasını sağlayacak hediyeler düşünebilirsiniz.

Eğer romantik bir hediye istiyorsanız, yay kadını özellikleri arasından seyahate düşkünlüklerini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Baş başa yapacağınız bir tatil ya da seyahat hem onu mutlu edecek hem de aranızdaki bağların güçlenmesini sağlayacaktır.

Yay Burcu Kadının Diğer Burçlarla İlişkisi

Yay burcu koç ve aslan burcu ile iyi; oğlak, kova, akrep ve teraziyle ise iyi anlaşır. Başak, balık ve ikizler ise kötü anlaştığı burçlar olarak sıralanabilir.

Yay burcuna mensup bir kadının mutlu bir birliktelik yaşayacağı iki erkek koç ve aslandır. Koç burcu da ateş grubundan olduğu için güzel bir uyum yakalarlar. Ortak özellikleri ve maceraya düşkünlükleri sayesinde birlikte farklı aktiviteler yaparak monotonluktan uzak bir ilişki yaşarlar.

Yine bir ateş grubundan olan aslan erkeği ile de ilişkisi oldukça heyecanlı olacaktır. Birbirlerinin karakteristik özellikleriyle uyumlu hareket ettikleri takdirde büyük çaplı sorunlar yaşamazlar. Bu sayede mutlu bir beraberlikleri olacağını söyleyebiliriz.

Yay burcu bir kadının uzak durması gereken erkekler, başak ve akreptir. Başak burcunun evcimen ve sakin yapısı, yayın hareketli dünyasıyla uyum sağlamaz. Akrep ve yay arasında tutku dolu bir aşk yaşansa da, akrep erkeğinin baskın bir karaktere sahip olması yay kadınını rahatsız eder.

Yay Burcu Erkeği

Yay burcu erkeği, atletik vücut yapısı ve dalgalı saçlarıyla dikkat çeker. Karakteristik olarak ise, neşeli ve dürüst yapısıyla bir yay erkeğini ayırt etmek mümkündür.

Yalan söylemekten hoşlanmadığı gibi, her daim açık sözlü olmayı tercih eder. Bunun için zaman zaman yanlış anlaşılmalara maruz kalsa da, bu tutumunu elden bırakmaz. Her kadının aradığı cömert erkek yay burcudur. Cebindeki son parası olsa dahi, sevdiği insanlarla paylaşmaktan çekinmez. Parasal konularda savurgan olduğunu söylersek yanlış bir kanı oluşturmuş olmayız.

Yay Erkeği Özellikleri

Yay burcu erkeği özellikleri arasında özgürlüğüne düşkün olması ilk sıralarda yer alıyor. Kısıtlanmaktan hiç haz etmediği gibi, herhangi bir konuda birisine hesap vermekten de hoşlanmaz. Bir yay erkeğiyle birlikteyseniz, onun hayatına müdahale etmek ve dürüstlüğünden emin olmak adına ardı arkası kesilmeyen sorular sormak yapacağınız en büyük yanlışlar olacaktır.

Yay Burcu Erkeği
Yay Burcu Erkeği

Kültür seviyesi yüksektir. Merak ettiği konuları uzun saatler boyunca araştırarak ufkunu genişletir. Entelektüel kişiliği sayesinde onunla uzun soluklu ve bilgi dolu sohbetler etmek mümkündür.

Yay erkeği dost canlısıdır. Tıpkı kadını gibi, insanlarla kısa vadede olumlu ilişkiler kurarak çevresini genişletir. Asla kıskanç olmadığı için dostları için elinden gelen her şeyi yapar. Bu sayede arkadaş çevresi tarafından çok sevilir.

Paranın kıymetini bilmediğini söylemek mümkündür. Eli açık yay erkeği ay sonunu, hatta birkaç gün sonrasını düşünmeden savurgan harcamalar yapar. Bu durum kimi zaman cömertlik olarak adlandırılsa da, savurgan sıfatı da onlar için gayet yerinde olacaktır.

Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi sever. Uzun seyahatler, yeni keşifler ve tatiller adeta onun yaşam kaynağıdır. Bu gezgin yönünün yanı sıra, evinde vakit geçirmekten de keyif alır.

Yay erkeği özellikleri içerisinde en bilinenlerden biri ailesine düşkünlüğüdür. Bu durumu çok fazla dile getirip belli etmese de, aile bağlarını oldukça önemser. Aile bireyleriyle sık sık vakit geçirmeyebilir ancak onları mutlu etmekten büyük bir keyif alır.

Yay burcu erkeği, zaman zaman fevri çıkışlar sergileyebilir. Hoşlanmadığı bir durum karşısında yaptığı ani çıkışlarla karşısındaki kişinin kalbini kırsa da, hatasını kolaylıkla kabullenip af dilemek stemez. Ancak bir yolunu bulur ve kırdığı insanın gönlünü almayı başarır.

Yay burcu erkeği özellikleri arasında bir diğer dikkat çeken nokta ise, tembel olmasıdır. Geleceğe yönelik büyük idealleri olmasına rağmen, onlara ulaşmak için çaba sarf etmez. Özellikle iş hayatında çok çalışkan ve hırslı değildir.

Yay Burcu Erkeğe Hediye Önerileri

Yay erkeği özellikleri incelendiğinde, spor yapmaktan hoşlandığı dikkat çekiyor. Yay burcu erkeğe hediye önerileri arıyorsanız, ona bir spor aksesuarı, su matarası, eşofman, saat ya da şapka alabilirsiniz. Eğer bir takımın taraftarıysa, spor müsabakaları için bir bilet de güzel bir sürpriz olacaktır.

Seyahat edip eğlenmekten hoşlanan yay burcuna sahip bir erkek için bir tatil planlayabilirsiniz. Daha düşük bütçeli bir alternatif arıyorsanız, uçak bileti alabilirsiniz. Aksiyondan hoşlandıkları için, ekstrem bir spor yapma imkanı sunmak da hoş bir hediye olacaktır.

Yay Burcu Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkisi

Aşk hayatı söz konusu olduğunda, yay erkeği de kadını gibi ateş grubundan bir burca sahip karşı cinsle güzel bir uyum yakalar. Uzun süreli ve tutkulu beraberlikler için doğru insan aslan kadını olabilir. Hem aşk hem de uyum anlamında güzel bir ikili olacaklarını söyleyebiliriz. Aynı şekilde bir koç kadını da yay erkeğini mutlu edebilecek özelliklere sahiptir. Birlikte uzun uzadıya entelektüel sohbetler edebilir, keyifli ve macera dolu seyahatler yapabilirler. Sportif faaliyetlere ve aksiyona olan düşkünlükleri sayesinde hareketli bir beraberliğe sahip olacaklarını söylemek mümkün.

Boğa ve yengeç burcu kadını ile beraberlik ihtimalleriyle ilgili net yorumlar yapmak mümkün olmasa da, kişiliklerine bağlı olarak uzun ve mutlu ilişkiler yaşayabilirler. Karşılıklı olarak çaba gösterdikleri takdirde evlilikle sonuçlanan birliktelikleri olabilir. Akrep ve ikizler kadını ise bir yay burcu erkeğinin uzak durması gereken kişilerdir. İkizler kadını da kendisi gibi özgürlüğüne düşkün olduğundan birbirlerine bağlanmaları oldukça zordur. Aralarında güçlü bir bağ oluşmayacağı için de uzun soluklu ve mutlu bir ilişki yaşama ihtimallerinin oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz.

Akrep kadının ilişkide ipleri elinde tutma isteği ve baskın karakteri de yay burcu erkeğin sıkılmasına neden olur. Buna bağlı olarak kısıtlandığını düşünecek ve karakteristik yapısı gereği bu durumdan pek de hoşnut olmayacaktır. Sürekli olarak problemli ve inişli çıkışlı devam edecek ilişkileri her iki tarafın da yıpranmasına sebep olur ve istisnai durumların dışında, uzun süreli ve evlilikle sonuçlanan ilişkiler ortaya çıkmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.