Terazi Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Terazi Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri
Terazi Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Terazi burcu, 23 eylül ile 23 ekim arasında doğanları kapsayan burçtur. Adından da anlaşılağı üzere, dengeli ve adaletli olarak bilinirler. Aşk tanrıçası venüsün yönettiği burç olarak, sevgi ve saygıyı simgeler. Terzi burcu insanları, oldukça zarif ve kibar insanlardır. Aynı zamanda temiz kalpli ve iyi niyetlidirler. Genel olarak bu burcun insanları, dengeli hareket ederler, acele etmeyi sevmezler. Yerinde ve zamanında hareket etmeyi severler. Gayet uyumludurlar. İletişimleri kuvvetlidir. Arkadaş canılısı ve sevecendirler. Diğer burçlar içinde, her yönüyle farklı olan burçtur. Terazi burcu erkeği ve terazi burcu kadını özellikleri:

Astroloji Gerçek Mi öğrenmek için linke tıklayın.

Terazi Burcu Kadını

Terzi burcu kadını, her yönüye burcunun özelliklerini yansıtmaktadır. Astrolojiyle ilgilenen birisinin, terazi kadını kolayca tanınabilecek derecede özelliklerini dışarıya yansıtmaktadır.

Terazi Burcu Kadını Özellikleri

 • Terazi burcu kadını, dış görünüm açısından oldukça etkileyicidir. Tepeden tırnağa tüm vücut özelikleriyle insanların ilgisini çekmektedir. Saç rengi, ten rengi ve göz rengi olmak üzere önemli fiziksel özellikleriyle, diğer burç gruplarına ait olan insanlardan farklı bir görünüme sahiptirler.
 • Terazi burcu kadını özelliklerinin başında ilk sırada gelen, hayat sevinciyle dolu yaşam tarzlarıdır. Yaşamayı ve eğlenmeyi severler. Kendine de kaşısındakine de değer verir ve saygı gösterirler. Herkese uyum sağlayacak derecede ılımlıdırlar.
 • Kendi için yaşamayı severler. Kendi zevkine göre giyinir ve özgür tavır sergilerler. Kendine özgü yaşam tarzı, herkesin dikkatini çekecek niteliktedir.
Terazi Burcu Kadını
Terazi Burcu Kadını
 • Maddi yönden güçlü olmak isterler. Sahip olduğu özelliklerini koruyabilmek için maddi gücün gerekli olduğunu düşünürler ve para tutmayı severler.
 • Rahatına düşkün olması, terazi burcu kadını özellikleri arasında öne çıkan yönüdür. Kısıtlanmayı sevmezler. Çalışmaktan ziyade biraz hazır yemeyi seven yönü bulunmaktadır. Detaycı değil yüzeyseldir. İçerikten daha çok görsel estetiğe önem verir.
 • Terazi burcu kadını, hevesli ve yaşam sevinciyle doludur. Bu özelliğini etrafındakilere de rahatlıkla yansıtabilir. Eğlenmeyi, gezmeyi severler. Arkadaş canlısıdır.
 • Terazi kadını özellikleri arasında kırılgan yapıda olmaları da vardır. Oldukça duygusal yönleri sayesinde çok çabuk kırılırlar.
 • Kendi doğrularından asla vazgeçmez, kim ne derde desin kendi bildiğini uygulamaktan geri kalmaz. Kısıtlanmak ve baskı altına alınmak terazi  kadını için hoş bir durum değildir.
 • En değer verdiği noktalardan birisi özgürlüğüdür. Özgürlüğü onun için herşeyden önce gelir ve kesinikle hayatına müdahale edilmesinden hoşlanmaz.
 • İlgi görmeyi sever. Bu özellik, terazi kadını özellikleri arsında kendini belli eden baskın bir karakteristik özelliğidir. İlginin kendisinde olmasınından, sahip olduğu cazibesiyle herkesi etkilemekten hoşlanır.
 • Bu burcun kadını aynı zamanda fedakardır. Sevdikleri için gözünü kırpmadan her türlü fedakarlığı yapacak yapıdadırlar.
 • Terazi burcu kadınının aşk hayatı hareketlidir. Yalnızlıktan nefret edereler ve her zaman birlikte olduğu bir partneri mutlaka vardır. Aşk konusunda biraz ayran gönüllüdürler denilebilir. Ancak, doğru insanı bulduğunda, sevdiğine sadık olacak derecede büyük bir aşkla bağlanırlar. Sevdiğiyle gezip tozmaktan hoşlanırlar. Romantizm düşkünüdürler. Sevdiğini her türlü belli edebilecek yapıdadırlar.
 • Terazi kadını oldukça moderndir. Anlayışlı, elit  ev sosyal yapısı ile girdiği her ortama kolaylıkla uyum sağlayabilirler. Nazik ve kibar insanlar oldukları için, etraflarında her zaman geniş bir arkadaş çevresi vardır.
 • Genel olarak olumlu özellikleriyle ön plana çıkan terazi kadınının olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Daha çok hazıra düşkün olmaları, tembel ve kararsız yapıları, bu burcun kadınının öne çıkan olumsuz özellikleridir. Gezmeye ve eğlenceye aşırı düşkün olmaları da bir diğer olumsuz özelliktir.
 • Terazi burcu kadını, kendisini sahiplenen, hoşgörülü erkeklerden hoşlanır. Daha çok romantik ve ilgili erkekler dikkatini çeker. Baskı kuran erkeklerden pek hoşlanmazlar. Kibar davranışları olan, sevgisini hareketleriyle belli edebilen ve kendisi gibi dış görünüme önem veren erkekler, terazi kadınını kolaylıkla etkileyebilirler.
 • Terazi burcu kadınını etkilemek kolaydır. Kendileri uyumlu ve dengeli oldukları için, karşısındakinden de aynı davranışları beklerler. Onu etkilemek istiyorsanız, önce giyim kuşamınıza dikkat etmelisiniz. Uyumlu davranışlar sergilemek, kibar ve nazik davranmak, terazi kadınını etkilemek için yeterli olan özelliklerdir.
 • Terazi kadını, konuşmayı sever. İlgisini çeken konularda saatlerce sohbet edebilir. Sosyal hayatına düşkündür. Müzik başta olmak üzere birçok sanat ve spor dalıyla ilgilenmeyi severler.
 • Terazi burcu kadını, özel hediyelerden hoşlanır. Şık takılar, zarif aksesuarlar ve modern bir ayakkabı alınabilecek hediyelerdir.

Başak Burcu Özellikleri için linke tıklayın.

Terazi Burcu Erkeği

Terazi burcu erkeği, kadını gibi burcunun özelliklerini taşımaktadır. Dış görümünden karakterine kadar her yönüyle, tamamen burcunun özelliklerini yansıtan terazi erkeği, başta düzgün vücut yapısı ile dikkat çekmektedir.

Terazi Burcu Erkeği
Terazi Burcu Erkeği

Terazi Burcu Erkeği Özellikleri

 • Terazi burcu erkeği, dış görünümü ile oldukça çekicidir. Fiziksel yapı olarak karşısındakini kolayca etkileme özelliğine sahiptir. Vücutları, boy ve kilo dengesi bakımından orantılıdır. Saç ve göz renkleriyle dikkat çekicidir.
 • Terazi erkeği, kadını gibi kararsız yapıya sahiptir. Hayatının her alanında önemli olaylarda karar vermede zorlanmaktadır. Bu özelliğinden dolayı, alışveriş yapması uzun sürmektedir. Kararsız yapısı bazen faydalı bir özellik olsa da genelde olumsuzluk yaşatmaktadır. Çoğu zaman hayati olaylarda bile kararsızlık yaşayabilecek yönü olması, hayatını zaman zaman olumsuz etkilemektedir.
 • Terazi burcu erkeği özellikleri arasında ilk göze çarpan, iyi huylu ve duygusal yapıda olmalarıdır. Yumuşak kalbi ile, karşısındakini kırmaktan her zaman kaçınırlar. Bu durum, bazen kendilerinin kırılmasına yol açsa da karşısındakilerini kırmaktan her zaman kaçınırlar. Kolay kolay kimse hakkında kötü düşünmezler. Kötülük gördüğü kişiye bile sevecen şekilde yaklaşabilirler.
 • Diğer burçların erkeklerine göre, en romantik olandır. Tam bir aşk erkeği olan terazi, romantik olduğunu her şekilde ve her ortamda belli eder. Son derece uyumludurlar. Herkesle uyum sağlayabilecek ve denge kurabilecek yapıya sahiptirler.
 • Terazi burcu erkeği, dürüsttür ve karşısındakinin de dürüst olmasını beklemektedir. Yalandan nefret ederler. Ne yalan söylemekten ne de kendisine yalan söylenilmesinden hoşlanmazlar. Zaten, herhangi bir ortamda mecburi olarak yalan söylemek zorunda kalsalar, eli ayağına dolaşacak derecede kendini belli eder ve huzursuz olurlar.
 • Terazi erkeği, oldukça meraklı bir yapıya sahiptir. Araştırmayı ve öğrenmeyi sever. Detayalara değer verir. Hisleri kuvvetlidir. Olayları çözüme kavuşturmadan vazgeçmeme gibi bir yapısı vardır. Hisleri doğrultusunda, her konu ve olaya dair söyleyecek bir sözü vardır. Öğrenme ve araştırma merakının temelinde sıkılgan bir yapıya sahip olması yatmaktadır. Çabuk sıkıldığı için farklı konularda arayışlara yönelmekte, bu da daha çok şey öğrenmesine vesile olmaktadır.
 • Etkileyici konuşma özelliğine sahiptirler. Bu, terazi erkeği özellikleri içerisinde onu diğer burçların erkeklerinden ayıran temel bir özelliktir. Sadece konuşma tarzıyla bile, karşısındakine istediklerini kolayca yaptırabilecek yapıya sahiptirler. Kelimelerini özenle seçtiği ve düşünerek mantıklı bir şekilde konuştuğu için, ikna kapasitesi oldukça yüksektir.
 • Sakin ve sessiz yaşamayı severler. Gürültülü ortam, terazi erkeği tarafından pek tercih edilmez. Kavgacı yapıya sahip değillerdir. Daha çok mantıklı konuşma stiliyle olayları çözüme kavuşturmak isterler. Düzenli ve temiz yaşamayı severler. Dağınıklıktan hoşlanmazlar. Bazen, duygusal açıdan iniş çıkışlar yaşasalar da, genel anlamda istikrarlı bir ruh yapılar vardır.
 • Sosyal çevresi geniştir. Arkadaş canlısı, hoş sohbet ve iyi niyetli olmaları, terazi erkeği özellikleri arasındadır. Bu özellikleri, arkadaş çevresinin geniş olmasını ve etrafta sevilen bir kişiliğe sahip olmalarını sağlamaktadır.
 • Terazi burcu erkeği, sanatla uğraşmaktan hoşlanır. Sanatsal faaliyetlere değer verir. Sanatsal faaliyetlerle uğraşacak zamanları olmasa da, her zaman sanatçı bir kişilkleri ve görünümleri vardır. Entellektüel aktivitelerden hoşlanırlar. Arkadaşlarına değer verir ve kalp kırmazlar. Olaylarda, empati yapma yeteneği sayesinde sürekli uyumlu tavır sergilerler.
 • Terazi burcu erkeği, dışardan görünen şekliyle uyumlu ve dengeli bir görünüme sahip olasa da, bazen şaşırtıcı olarak değişik tavırlar sergileyebilir. Duygusal iniş çıkışlarına bağlı olarak farklı tavırlar segilemesi, terazi erkeğini dışardan tanımayı zorlaştırmaktadır. Yani, terazi burcu erkeğini yakından tanıdığını ve tüm özelliklerini bildiğini iddia eden birisi yanılıyor olabilir. Çünkü terazi burcu erkeğini tanımak, sanıldığı kadar kolay değildir.
 • Terazi burcu erkeği, genel olarak hoşgörülü, anlayışlı ve sevecen olsa da, bazı durumlarda bu özelliğinin tam aksi davranışlar sergileyebilir. Terazi burcunun anlamına uygun olarak olaylar arasında bağlantı kurmayı, ölçmeyi ve tartmayı seven terazi erkeği, bazen kırılgan tavırlar da sergileyebilir. Çünkü o, her zaman olayları tartarak hangi yönü ağır basıyorsa ona göre tavır sergiler. Haksızlık ve adaletsizlikten nefret ederler.
 • Bu burcun erkeği, kadınına göre ev hayatına daha çok düşkündür. Sosyal hayatında aktif bir kişiliği olsa da, evine ve ailesine son derece bağlı ve sadıktır. Aile içinde ise, huzursuzluk çıkartmaz, uyumlu ve kibar davranışlarda bulunur.
 • Terazi burcu erkeğinin özellikleri, aşk hayatında da kendini yansıtmaktadır. Romantik ve etkileyici yapıya sahiptirler. Aşk hayatında yalnız kaldıkları zaman yoktur. Aşık olduğu kişiyi bulduğunda ise, onu ömür boyu mutlu edebilecek yapıya sahiptirler. Terazi erkeği, kadınına büyüleyici bir hayat sunar. İkişkisi ve sevdiği için her fedakarlığı yapar. Bu tabi doğru insanı bulmasıyla alakalıdır.
 • Terazi burcu erkeğinin özellikleri arasında en etkileyici olanı uyumlu olmasıdır. Adaletli davranışları ve anlayışlı tavırları, etrafı tarafından sayılıp sevilmesini sağlar. Oldukça denegelidirler. Karizmatik bir yapıya sahiptirler. Hırslı yönleri de, istediklerini her zaman elde etme gücüne sahip olmaları açısından göze çarpan bir özelliktir. Nazik, kibar ve sakin yapıları, her ortama uyum sağlayabilecekleri özellikleridir.
 • Terazi burcu erkeği, tüm bu olumlu özelliklerine nazaran, kararsız bir yapıya sahiptir. Uyumlu olmasından dolayı, etraftan kolaylıkla etkilenebilir. Terazi kadını gibi, hazırcı bir yapıya sahiptir. Genel anlamda tembeldir. Herşeyi önüne bekleyecek derecede rahatına düşkündür.
 • Terazi burcu erkeği, ağır başlı kadınlardan hoşlanır. Kontrollü ve dengeli davranışlar sergileyen, hareketlerine dikkat eden, sahiplenici yapıda olan kadınlar, terazi erkeğinin gözdesidir. Ancak, içerik kadar dış görünüme de önem verirler ve güzel olan kadınlardan hoşlanırlar. Terazi buru erkeğini etkileyecek kadın, uyumluluk, ağırbaşlılık, güzellik, fiziki görünüm ve giyim açısından bütünüyle, kendine özen gösteren yapıda olmalıdır.
 • Aynı terazi burcu kadını gibi, sanatsal faaliyetlerden büyük zevk alır. Değişik konuları araştırmayı ve öğrenmeyi sever. Bilgili ve sanatsal kişiliğini yansıtmaktan her zaman büyük zevk alır.
 • Terazi burcu erkeğine hoşlanacağı bir hediye almak isteyenler, tercihini teknolojik aletlerden yana kullanıabilirler. Müzik dinlemek, araştırmak ve öğrenmek gibi entellektüel özellikleri olan terazi erkeğine, telefon, tablet, kulaklık, kitap ve bilgisayar türünden hediyeler alınabilir.

Terazi burcu özellikleri, hem kadın hem de erkeklerde kendini belirgin bir şekilde gösterir. Terazi burcu, adaleti ve dengeyi simgelediği için, diğer burçlara göre, en ayrıcalıklı burçtur. Dürüstlük, adalet, uyum, anlayışlılık, sanatsal kimslik, sevecenlik, iyi niyet ve bilgili olmak açısından bütün özelliklere sahip terazi burcu kadını ve erkeği, her ortamda kendini fark ettirecek yapıdadır.

Önceki İçerikAktivist Ne Demek, Aktivist Kimdir
Sonraki İçerikNitelik ve Nicelik Nedir, Ne Demek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.