TBT Ne Demek, İnstagram TBT Nedir

TBT Ne Demek, İnstagram TBT Nedir
TBT Ne Demek, İnstagram TBT Nedir

İnstagram TBT Nedir

Son zamanlarda, instagramda her geçen gün yeni bir etiket kullanılmaya başlanmaktadır. Geniş bir kullanıcı kitlesinin paylaşım yaparken sıklıkla kullandığı İnstagram TBT, bu etiketlerden birisidir. Çoğu kişinin ilgisini çeken bu etiket, bazı kişilerin de merakına yol açmaktadır. İnstagramda yeni olanlar veya sosyal medyada fazla paylaşımlarda bulunmayanlar, bu kavramı duyunca, kafalarında TBT nedir sorusu canlanmaktadır. Bu merakı gidermek ve kullanıcıları bilgilendirmek için TBT ne demek açıklayalım.

İnstagram Stalkci Nedir? Öğrenmek için tıklayın.

TBT Ne Demek

Bu etiket, instagram kullanıcılarının, eski anılarını paylaşmak için kullandığı bir etikettir. İnstagram TBT nedir diye daha kapsamlı açıklayacak olursak; kullanıcıların daha çok ilgisini çekmek amacıyla uygulamaya koyulan instagram hasthag etiketlerinden sonuncusu ve en yaygın olarak kullanılanıdır. Eskilere dair yapılan fotoğraf paylaşımlarının altına koyulan #tbt etiketi, sayısız paylaşımda kullanılmaktadır. TBT açılımı; Throw Back Thursday olmakla birlikte, anlam olarak eskilere dair paylaşım perşembesi demektir. Ancak, neden Perşembe olduğuna dair herhangi bir açıklama bulunmamaktadır.

Perşembe günleri, TBT günü kapsamında bu etiket kullanıcılar tarafından milyonlarca kez kullanılmaktadır. Tabi ki iyice fenomen olduktan sonra, bu etiketin kullanıldığı paylaşımlar hafta perşembe günüyle sınırlı kalmamıştır. Önceden farklı zamanlarda çekilmiş fotoğraflarla her saniye binlerce kullanıcı, bu etiketle paylaşımlarda bulunmaktadır. Eski fotoğrafların ve anıların paylaşılmasına dayalı bir hasthag olduğu için, ”ne güzel günlerdi’ veya ”eski günlere duyulan özlem” şeklinde anlam yükleyenler de vardır.

Anlam olarak geçmişe ait bir fotoğraf demek olan ve ilk kullanıldığı zamanlarda sadece tbt günü diye adlandırılan perşembe günleri yapılan paylaşımlarda kullanılan #tbt etiketi, bazı kullanıcıların tepkisine yol açmıştır. Neden sadece bir gün paylaşım diyerek bu etikete karşılık, Flash Back Friday etiketi geliştirilmiş olsa da, Perşembe günü etiketi kadar başarılı olamamıştır.

İnstagram tbt nedir sorusuna yükleyecek fazla bir anlam bulunmamaktadır. Sadece, eskiye dair paylaşımlarda bulunmak isteyenler, #tbt etiketini kullanarak profiline fotoğraf yükleyebilirler. Geçmişten fotoğraf paylaşma akımı olarak instagram kullanıcıları arasında fenomen olan tbt etiketiyle, her gün sayısız paylaşımlar yapılmaktadır.

Sosyal medyanın son çılgınlığı olarak, bir nostalji patlaması yaşatan ve çoğu kullanıcı tarafından takıntı haline gelerek her gün paylaşımlarda kullanılan bu etiket, giderek popülerliğini arttırmaktadır. Öyle ki, hem instagram hem de twitterde kullanılmakta olan #tbt etiketiyle, sadece instagramda 350 milyonun üzerinde fotoğraf paylaşımı bulunmaktadır ve bu sayı sürekli artmaktadır. Her geçen gün farklı bir patlamanın yaşandığı sosyal medyada, bu etiketten sonra, nasıl bir akım fenomen olacak merakla bekliyoruz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here