Şarjı En Uzun Giden Telefonlar 2017

Şarjı En Uzun Giden Telefonlar
Şarjı En Uzun Giden Telefonlar

Şarjı en uzun giden telefonlar hangileri? Cep telefonu kullanıcıları, sık sık değişen mobil cihaz modasına ayak uydurabilmek için yeni telefon modelleri çıktıkça cihazlarını yenilemeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde kullanıcılar, özellikle son yıllarda yeni bir cep telefonu alırken çoğunlukla şarjı en fazla dayanan telefonlar ile yakından ilgileniyor.

Piyasada şarjı en uzun giden telefonlar konusundaki bu yoğun talep, mobil cihaz üreticilerinin de her geçen gün farklı modelleri piyasaya sürmesine neden oluyor. Buna göre hem bekleme süresi hem de konuşma süresi açısından uzun süre dayanabilen bir cep telefonu almak isteyen ve bu alanda piyasanın en kaliteli cep telefonlarını merak edenler, 2016 ve 2017 yılının en iyi pil ömrüne sahip cep telefonları üzerinden derlediğimiz yazımızı okumaya devam edebilirler.

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

Moto Z Play

Ünlü teknoloji devi Lenovo’nun Motorola’yı Google’dan satın almasından sonra Moto markası adı altında cep telefonu ürünleri çıkarmayı sürdürdüğü biliniyordu. Kaliteli ve şık tasarımları ile göz dolduran Moto marka cep telefonları, kısa sürede birçok cep telefonu meraklısının kalbini kazanmayı başardı.

Markanın şarjı en fazla giden akıllı telefonlar konseptine dahil olarak piyasaya sunduğu Moto Z Play modeli ise 3510 mAh kapasitesindeki güçlü bataryası ile dikkat çekiyor. Mobil cihaz ayrıca 13 saat 46 dakikalık pil ömrü ile de üstün bir performans ortaya koyuyor.

Şarjı En Uzun Dayanan Telefonlar
Şarjı En Uzun Dayanan Telefonlar

Cep telefonu şarjı nasıl daha uzun dayanır?

LG X Power 2

LG, ilk olarak 4100 mAh pil gücüne sahip X Power modelini 2016 yılı içerisinde piyasaya sunarak dikkatleri üstüne toplamıştı. Aynı modeli biraz daha geliştiren ve 2017 yılında satışa sunacak olan firma, X Power 2 modelinde tam 4500 mAh gücünde bir bataryayı kullanıcılara sağlayacak. LG X Power 2, güçlü bataryası ile 15 saate kadar video oynatma olanağının yanı sıra 18 saat boyunca web üzerinde gezinme ve 14 saat boyunca da navigasyon özelliğini kullanabilme gibi önemli imkanları sahiplerinin ayağına kadar getirecek.

Lenovo Vibe P1 Pro

Yine 2016 yılının şarjı en fazla dayanan telefonlar kategorisinde yer alan Lenovo Vibe P1 Pro, 5000 mAh pili ile duyanların ağzını açık bırakıyor. Önce yurt dışında satışına başlanan ve daha sonra da Türkiye’deki mağazalarda yerini alan model, güçlü bataryası ile rakibi olan diğer cep telefonlarına resmen bir güç gösterisi yapıyor.

Dev bataryasının yanında Quick Charger 2.0 teknolojisi sayesinde hızlı şarj özelliğini de kullanıcılarına sunan Lenovo Vibe P1 Pro, yaklaşık 45 saatlik konuşma süresinin dışında 600 saat civarındaki bekleme süresi ile şarjı en fazla giden akıllı telefonlar arasında mükemmel bir seçenek.

Asus ZenFone Max

Kaliteli teknoloji üreticilerinden Asus’un adeta bir batarya canavarı olarak piyasaya sunduğu Asus ZenFone Max, 5000 mAh pil kapasitesi ile şarjı en fazla dayanan telefonlar listesinde yer almayı kesinlikle hak ediyor. Uzun soluklu pil kullanımı ile büyük beğeni toplayan mobil cihaz, yaklaşık olarak 38 saate varan konuşma süresi ile dikkat çekiyor.

Asus’un bu iddialı modelinde bekleme süresinin ise 914 saat gibi uçuk bir süreye kadar çıkabildiği biliniyor. Pil ömrü ile rakiplerine açık ara fark atan cep telefonu, internet kullanımında ortalama 32.5 saatlik kesintisiz bir deneyimi sahiplerine sunarken, video oynatmada ise 22.6 saatlik pil ömrü vaat ediyor.

Huawei Mate 9

2016 yılının Kasım ayında Huawei’nin yeni amiral gemisi olarak açıkladığı Huawei Mate 9,4000 mAh değerindeki pili ile ön plana çıkıyor. Önceki pek çok cep telefonu modelinde kullanıcılarından pil konusunda şikayetler alan üretici firma, bu problemi Huawei Mate 9 ile çözmüş gibi görünüyor.

Uzun süreli kullanım imkanlarını alıcılarına sunan model, cep telefonu özelliklerinin çok aktif şekilde kullanımında dahi 12 saat 14 dakikalık pil ömrü sayesinde kendisinden bekleneni fazlasıyla yerine getiriyor. Mobil cihazın teknik özelliklerine bakıldığında ise konuşma süresinin 30 saate kadar çıkabildiği görülürken internet kullanımının da 20 saate varabildiği söylenebiliyor. Huawei Mate 9 ayrıca hızlı şarj özelliği ile pratik bir kullanımı sahiplerine sağlıyor.

Google Pixel XL

Şarjı en uzun giden cep telefonları arasında başka bir isim de üstün donanım özellikleri ile rakiplerinden geri kalmayan ve Google imzasını taşıyan Google Pixel XL. Dopdolu bataryası ile büyük ilgi gören cep telefonu, 3450 mAh’lik bir kapasiteyi kullanıcılarına sunuyor. Hızlı şarj imkanını bünyesinde barındıran cihaz ortalama 32 saatlik bir konuşma süresine de sahip. Bu rakam bekleme süresinde ise 552 saate kadar çıkabiliyor.

Gionee M6 Plus

Gionee’nin M6 Plus modeli, 6.0 inç boyutlarındaki devasa ekranı ile pek çok kişinin ilgisini çekebilir ancak en önemli özelliği kesinlikle 6020 mAh kapasitesindeki bataryası. Şarjı en çok giden telefonlar içerisinde muazzam bir güce sahip çıkarılamaz pili ile ön plana çıkan mobil cihaz, hızlı şarj olabilme özelliği ile de kullanıcılarının beğenisini kazanıyor.

Xiaomi Redmi 3 Serisi

Popüler cep telefonu üreticilerinden Xiaomi’nin Redmi 3 serisi, 4100 mAh gücündeki pili ile uzun ömürlü kullanımı alıcılarına sunuyor. Serinin Redmi 3, Redmi 3 Pro ve Redmi 3S modellerinin tamamında yer alan benzer batarya kapasitesi, cep telefonu meraklılarının ilgisini fazlasıyla görüyor. Xiaomi’nin Redmi 3 serisi şarjı en uzun giden telefonlar arasında.

Lenovo P2

Şarjı en fazla dayanan telefon modelleri listesinde son sırayı ise 5.5 inçlik ekranı ve 5100 mAh lithium polymer bataryası ile Lenovo’nun P2 modeli alıyor. Kaliteli donanım özelliklerinin yanı sıra üstün pil performansı ile bu model, rakiplerini açık ara geride bırakmayı başarıyor. Uzun kullanım süresini sahiplerine vaat eden Lenovo P2, 79 saate varan konuşma süresi ve 768 saate varan bekleme süresi ile gerçekten de görenleri hayrete düşürüyor. Mobil cihazın micro USB üzerinden hızlı şarj özelliği de onu diğer birçok cep telefonundan bir adım öne taşıyor. Şarjı en uzun giden telefonlar konusunda araştırma içinde olanlar için bu ürün iyi bir seçenek olabilir.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here