Rüyada İncir Görmek Ne Demek, Yorumu

Rüyada İncir Görmek Ne Demek, Yorumu
Rüyada İncir Görmek Ne Demek, Yorumu

Rüyada incir görmek hususunda tabir alimleri birkaç çeşit tabirde bulunmuştur: Bazı alimler inciri çok miktarda mal sahibi olmaya yormuşlardır. Rüyada incir yemek tabiri de incir taze ve tatlı olduğu sürece bununla aynıdır. Aşağıda rüyada incir toplamak , rüyada incir ağacı görmek gibi incirle alakalı olarak görülen rüyaların tabirlerini bulacaksınız:

Rüyada İncir Görmek

Rüyada her bir ağaç cinsi bitki, bir adamı ve onun karakterini simgeler. Kimi simgelediğini ise gördüğümüz ağacın karakteristik özelliklerini inceleyerek anlayabiliriz. Ancak tabir alimleri İslami coğrafyada yer alan pek çok ağacın tabirini zaten yapmışlardır. İncir de bu ağaçlardan biridir; zira Kur’an-ı Kerim’de adı geçen bir meyvedir.

Aynı zamanda Adem aleyhisselam yasak meyveyi yiyip elbisesiz kaldığında onun yapraklarıyla örtündüğü de İslam tarihi kaynaklarında geçmektedir. Bu nedenle çiçek açmasa da meyve verebilen bir ağaç olmakla ödüllendirildiği de söylenir.

Malumdur ki birçok meyve ağacı çiçekleri doluya tutulduğunda veya zarar gördüğünde meyve vermez. İncirin ise böyle bir sorunu yoktur. Velhasıl bu iki özellik, rüyada incir görmek konusunda güzel tabirler yapmamızı sağlamaktadur.

Rüyada yemek yemek yourumu için linke tıklayın.

Rüyada İncir Yemek

İncir çok çabuk üreyen, kökleri etrafa yayılan bir bitkidir. Buna binaen rüyada incir yemek bu meyveyi yiyenin zürriyetinin kalabalık olacağını gösterir.

Rüyada İncir Ağacı Görmek

Rüyada incir ağacı görmek iyi-kötü ayırmaksızın çevresindeki herkese fayda sağlayan kimseleri temsil eder. Çünkü incir ağacı da yaklaşık 1200 canlı türünün beslenmesine katkı sağlayan bir ağaçtır. Evinin kenarında incir ağacının fide verdiğini görmek, başa gelebilecek musibetlere karşı uyarıdır. Zira incir ağacı bir evin yakınında çıkar ve boy verirse, o evin temellerine zarar verir.

rüyada incir yemek
rüyada incir yemek

Halk arasında kullanılan ‘ocağına incir ağacı dikmek’ deyimi de bu nedenle söylenmiştir ve başına bir iş gelmesi anlamında kullanılır. Yabani incir ağacı görülmesi ise insanlara musallat olan ve bir türlü başından def etmek mümkün olmayan kişileri simgeler. Çünkü (erkek diye tabir edilen) yabani incirin kökleri sökülse bile yeniden üreme özelliği vardır.

Dişi, yani meyveleri tatlı ve büyük olan bir incir ağacı görmek ise insanlara faydalı kişileri simgeler. Zira bu incir türü, yıl boyunca meyve verme özelliğine sahiptir. Bazı alimler ise bu iyi tabirin tersine incir ağacını İslam düşmanlarının etrafına toplandığı varlıklı kimselere benzetmişlerdir.

Bu tabire sebep olan ise yılanların barınmak için incir ağacının etrafını seçmesidir. Ancak incir misaliyle anlatılan bu adam, kendi ailesine karşı merhametli bir kimsedir. Yağmur, dolu gibi bir afetten saklanmak için incir ağacının altına sığınmak, güçlü ve imtiyazlı kişilere sığınmak demektir.

Rüyada İncir Toplamak

Bir kimsenin rüyada kendisini incir toplarken görmesi, ömrü uzun olmayan malları elde etmek için çabalaması demektir. Ağaçta çok fazla incir olduğunu ve onları topladığını görmek, cömert bir kişiden gelecek hayrı temsil eder. Rüyada incir toplamak işinin sermayesini çoğaltmak anlamına da gelir.

Rüyada Yeşil İncir Görmek

Rüyada yeşil incir görülmesi, eğer incir henüz yeni çıktığı için yeşilse; vakti gelmemiş işlere delalet eder. Ancak kendi rengi itibariyle yeşil olup lezzetli ve yumuşaksa; kazanılması hoşa giden narin ve kısa ömürlü nimetlere delalettir.

Rüyada Yeşil İncir Toplamak

İncirin henüz olgunlaşmamış olması halinde yeşil incir toplamak, sabredilse hayırla bitecek bir işte aceleci davranıldığı anlamına gelir. Olgun ve lezzetli yeşil yemişler toplamak ise hayırlı nimetler elde etmektir.

Rüyada Yeşil İncir Yemek

Rüyada yeşil incir yenilmesi, incirin ham veya olgun olmasına göre tabiri değişen bir rüyadır. Olgun yeşil incirler yenilirse kişinin kolaylıkla kazandığı mala; henüz ham halde incirler yenilirse yarım kalmış işlere ve bazen de birtakım sıkıntılara işaret eder. Zira yemişin ham halinde tüketilmesi, ağzı aşındırır veya yara yapar.

Rüyada Siyah İncir Görmek

Başka cinste bir ağacın üstünde siyah incir olduğunu görmek, bir kadının eşinden başka birisinden hamile kaldığını gösterir. Siyah inciri mevsimi dışında gören kişi, bir yeminde bulunmuştur. Bazen de mevsimsiz görülen siyah incir bulunduğu yerden kötü bir yere taşınmakla yorumlanır.

Rüyada Siyah İncir Toplamak

Ağaçtan oturduğu yerden siyah incir topladığını gören, hiç zahmet çekmeden oturduğu yerden kazanç elde eder. Siyah incir mevsiminde görülürse rüyayı gören hakkında hayırlı bir rüyadır. Mevsimi dışında görülürse, rüya sahibinin kendisini kıskanan düşmanları olduğunu gösterir.

Rüyada Siyah İncir Yemek

Kalabalık bir insan grubunun yemiş ağacından siyah incir yediğini görmek, o ağacın bulunduğu yerdeki ev tanıdıksa o evde düğün yemeği verileceğine işarettir. Eğer yenilen yemişler çürük, ezik veya ekşimişse o evde bir üzüntü olacağına delalettir. Tanıdık bir ev değilse kişinin kendi evine delalet olabilir.

Rüyada Taze İncir Yemek

Taze incir yenilmesi, henüz sıfır durumda ve pahalı bir eşyaya sahip olmak demektir. Bu rüya aynı zamanda bir kimseden tam ihtiyaç olan zamanda gelecek bir yardımı da simgeleyebilir. İncir ne kadar tazeyse, rüyanın hayrı o kadar çoktur.

Rüyada İncir Koparmak

İncir ağacından incir koparmak, kötülerle düşüp kalkan bir zenginden değerli şeyler kazanmaktır. Başka cinste bir ağaçtan incir koparılırsa, rüya sahibinin haram kazançla cebini doldurduğuna dair uyarıdır.

Rüyada İncir Reçeli Görmek

İncir reçeli, iyiliklerine iyilik katan, tatlı dilli, yumuşak huylu kimselerin temsilcisidir.

Rüyada incir görmek , rüyada incir yemek , rüyada incir toplamak ve rüyada incir ağacı görmek gibi incirle ilgili görülen rüyaların tabirlerini yukarıda verdik. Son olarak diyoruz ki; rüyamızı hayra yorduğumuz sürece hayırla karşılaşacağımızı lütfen unutmayalım.

Diğer rüya yorumlarına farklı kategorilerdeki yazılarımıza ulaşmak için bilgi sitesi linkine tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.