Rüyada Ceviz Görmek, Yemek ve Toplamak Ne Demek

Rüyada Ceviz Görmek Ne Demek
Rüyada Ceviz Görmek Ne Demek

Tabir alimlerine göre rüyada ceviz görülmesi, hayırla yorumlanabilecek rüyalardandır. Özellikle tabir ilmindeki mahareti ile bilinen İmam Nablusî (rahmetullahi aleyh) cevizle ilgili rüyaları güzel bulmuştur. Bu yazımızda rüyada ceviz görmek, rüyada ceviz yemek, toplamak ve rüyada ceviz ağacı görmek gibi sık görülen rüyaların tabirlerini bulabilirsiniz:

Konu Başlıkları

Rüyada Ceviz Görmek

Kendisinde ceviz görülen rüyalar, malla, özellikle de hazine malı ile ilgili işaretler taşır. Bu mallar ise oldukça zorlukla elde edilebilecek cinstedir. Tabirin böyle olmasının nedeni ise ceviz yemenin kabuğunu kırarak içinin çıkarılmasını gerektirmesindendir. Hasta bir şahsın ceviz görmesi ise şifa bulacağını simgeler.

Cevizlerin birbirine sürtünme sonucu çıkardığı şıkırtılı sesler duyulursa, iki kimse veya iki topluluk arasında bir düşmanlık meydana geleceği anlamına gelir. Bir adam karısının kendi bedeni üzerinde ceviz saydığını görürse, küçük bir yangında elbiseleri yanacak demektir. Elindeki cevizlerle oynadığını görmek, haram mal toplamakla yorumlanmıştır.

Bazı tabircilere göre ceviz dindar kimseleri, makam sahiplerini veya kardeşleri simgeleyebildiği gibi; uzun sürecek seyahati ve sağlıklı bir bedeni de simgeleyebilir. Kadınlar için rüyada ceviz görmek ise uzun ömürle tabir edilmiştir.

Rüyada görülen Hindistan cevizini ise uzaklardan gelmiş bir adamdan bir şey almakla yorumlamışlardır. Hindistan cevizi astroloji ilmiyle uğraşan kimseleri de simgeleyebilmektedir. Buna göre bir kimse rüyada Hindistan cevizi yediğini görürse, ya astroloji bilimi öğrenmeye çalışır, ya da astrologların görüşlerini ilgiyle takip eder. Bunun aksine bazı tabirciler, Hindistan cevizi yemeyi hakikati söylemekle yorumlamışlardır. Cevizden yağ çıkaran bir kimseyi görmek, bedenen çok yorucu bir işte çalışan, ancak malı sürekli bereketlenen adamı simgeler.

Rüyada Ceviz Görmek
Rüyada Ceviz Görmek

Yaş ceviz nasıl kurutulur? Öğrenmek için tıklayın.

Rüyada Ceviz Yemek

Bir kimse rüyada ceviz yiyorsa, bu kişi çalışarak mal veya para biriktirecek demektir. Cevizin kabuğunu kırarak yiyorsa, bu mal için çok çalışması gerektiği anlaşılır. Yediği cevizlerin kabukları soyulmuşsa, evini geçindirmek için kendisine yetecek kazancı elde edecektir. Ceviz kuru olarak her mevsim bulunabildiği için, rüyada görülmesi her daim hayra işarettir.

Fakir bir kimse tarafından görülen rüyada ceviz yemek, o kişi zenginleşir. Zengin bir kimse bu rüyayı görürse malı artar. Cevizin çok güzel bir lezzete sahip olduğunu görmek, maddi kazancından memnun olmak demektir. Tadı bozulmuş veya küflü ceviz yemek bazen ölüme, bazen de ayıplanmaya işaret eder. Cevizi ağzında çok fazla çiğnemek, tembel bir karakterin işaretçisidir.

Rüyada Ceviz Toplamak 

Ceviz ağacından ceviz toplanması, iri yapılı ve sert bir adamdan istifadedir. Rüyada cevizler ceviz bahçesinden toplanıyorsa, rüyayı gören adam için karısından kendisine intikal edecek malı simgeler. Kişinin rüyada ceviz toplamak için gösterdiği çaba ne kadar fazlaysa, zengin olmak için o kadar hırslı olduğu anlaşılır. Eğer cevizi oturduğu yerden topladığını görürse, hiç yorulmadan zengin olur.

Ceviz ağacından başka bir ağaçtan ceviz topladığını görmek, hayırlı bir damat sahibi olmaya işaret eder. Bazen de bu rüyadan kendisinden bereket elde edilecek güzel bir ortaklık anlamı çıkar. Dağ başında sahipsiz bir ceviz ağacından toplanan cevizler, ilim ve rızık elde etmeye, kişiye Allah tarafından verilen nimetlere işarettir.

Rüyada yemek yemek yorumu için tıklayın.

Rüyada Ceviz Ağacı Görmek 

Rüyada görülen ağaçlar, cinslerine göre farklı karakterdeki adamlarla tabir edilirler. Rüyada ceviz ağacı görmek ise zengin olmasına rağmen cimrilik yapan, kaba ve otoriter bir adamla yorumlanır. Yani bir kimse rüyasında ceviz ağacı görürse, ağaçla ilgili gördükleri çevresinde bu karakterde olan bir adamın başına gelecekleri temsil eder. (Bazı alimler bu adamın Arap ırkından olmadığını söylemişlerdir. Bazı alimlere göre ise bu adam gözleri görmeyen, iri yarı bir adamdır.)

Örneğin kişi kendisini ceviz ağacına çıkıp oturmuş olarak görürse, bu karakterdeki bir adamla ortaklık yapacağı anlaşılır. Gördüğü ağaç ne kadar büyükse bu adam da o kadar güçlü ve zengindir. Aynı rüyada bu ağaçtan indiğini görürse, ortaklık niyetine girseler de aralarındaki anlaşmayı bozacakları anlaşılır. Kişinin ceviz ağacından düşüp öldüğünü görmesi, zorba bir adam tarafından öldürüleceği anlamına gelir.

Ceviz ağacından düşerek elleri ve ayakları kırılan kişi ölümle burun buruna gelecek, ancak kurtulacaktır. Bir kimse kendisini ceviz ağacını keserken görürse, yabancı bir adamı öldürmeye yeltenecektir. Ceviz ağacı kırılırsa böyle bir adamın perişan hallere düşeceği anlaşılır.

Makam sahibi bir kimsenin ceviz ağacından düşerek ölmesi, bu makamdan alınacağı; eğer ölmezse mevkisi sarsılsa da makamını kaybetmeyeceği anlaşılır. Bazı tabirlerde ceviz ağacı, sağlamlığından dolayı Allah’a dosdoğru kulluk yapmakla da yorumlanmıştır.

Ceviz ağacının üzerinde oturarak bir bahçeye bekçilik ettiğini gören kişi, cimri adamların yöneticiliğine getirilir. Bu ağaç için yapılan bu tabirler bütün büyük ağaçlar için de geçerlidir. Bu ağacın gölgesinde uyuduğunu görmek ise bir işte zarar etmek veya bunun gibi hoş olmayan durumlarla yorumlanır. Zira hadis-i şeriflerde ceviz ağacının gölgesinde uyumak yasaklanmış ve bunun yanlış olduğu bilimsel araştırmalarla da doğrulanmıştır.

Rüyada Ceviz Kırmak

Ceviz kırmak, menfaat için çaba sarf etmektir. Bir kimsenin kendisi için ceviz kırdığını görmek, bu kimsenin çabasıyla kazanç sağlanması anlamına gelir. Rüyada ceviz kırmak ve bu cevizi ezmek, gerçek hayatta karıştırmayacağı acı bir şeyle karıştırdığını görmek, şüpheli durumlara düşmeye ve malın karışmasına işarettir.

Rüyada Ceviz Kabuğu Görmek

Rüyada görülen ceviz kabuğu, kişinin geçimini elde etmekte karşılaşacağı zorlukları simgeler. Rüyada ceviz görmek, ceviz kabuklarını yemeye çalıştığını görmek, pintiliği ile meşhur bir adamı halka anlatmak demektir. İçi boş ceviz kabukları görmek, rüyayı görenin sahip olduğu elbiselere işarettir. Aynı şekilde ceviz yaprakları da elbiseleri simgeler.

Kabuğundan ayrılmış ceviz görmek, hamile kadın için bebeğini düşüreceği anlamına gelebilir. Bazı alimler kabuklu meyvelerin gösteriş, yüz kızartıcı suçları gizlemek gibi hoş olmayan şeylere de işaret edebildiğini söylemişlerdir.

Rüyada Yerden Ceviz Toplamak

Rüyada cevizin ağaçtan değil de yerden toplanması, cimri ve kibirli bir adamdan tevazu sahibi bir kişiye intikal eden malı elde etmektir. Yerden toplanan cevizin miktarı, bu malın miktarından da haber verir.

Rüyada Ceviz Almak

Bir pazarcıdan ceviz satın aldığını görmek, bir şeye ihtiyaç duymak anlamına gelir. İri ve güzel cevizler satın aldığını görmek, tedbirli davranmaya işaret eder. Bir kimseden ceviz almak, o kimseden dayanıklı bir eşya almakla yorumlanır. Rüyada ceviz görmek, eğer ceviz üzerine saçılıyorsa, pek çok hayra erişir. Devlet reisinden ceviz alınması mertebe kazanmaya, bilgili kimselerden almak ise bilgi sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada Yeşil Ceviz Görmek

Rüyada yeşil ceviz görülmesi, henüz yeni olan mala ya da malın hammaddesine işaret eder. Yeşil cevizi mevsiminde görmek oldukça hayırlı iken, mevsimi dışında görmek ya hayırsızlık ya da vakti gelmemiş işlere işaret eder. Bazı tabirciler yaş olmasından dolayı yeşil cevizi devamı gelmeyecek rızıklarla yorumlamışlardır. Cevizin kuru olması ise nimetlerin çokluğu ile tabir edilmiştir.

Mevsimi geçmiş olduğu halde yeşil ceviz aldığını gören borca düşer. Yeşil ceviz satan bir kimseyi görmek, başkalarının mallarını ve sırlarını taşıyan kişiyi simgeler. Ancak tabirin böyle olması için bu kimsenin sattığı cevizlerden ücret almaması gerekir. Görüldüğü gibi rüyada ceviz görmek ve rüyada ceviz yemek güzel rüyalar arasındadır.

Önceki İçerikBedbaht Ne Demek, Bedbaht Nedir
Sonraki İçerikDevşirme Ne Demek, Devşirme Sistemi Nedir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.