Pratik Cam Silme, Kolay Cam Silme Yöntemi

Pratik Cam Silme, Kolay Cam Silme Yöntemleri
Pratik Cam Silme, Kolay Cam Silme Yöntemleri

Kolay Cam Silme

Ev temizliği elbette kolay değildir fakat iş cam silmeye gelince işin zorluk derecesi artar. Özellikle yüksek katlarda oturan kadınlar için cam silmek, zor olmanın yanı sıra tehlikeli bir hal alır. Bunun için her kadın zaman zaman kolay cam silme yollarını aramaktadır. Genellikle bu iş için yalnızca su ve sıvı deterjan tercih edilse de, birkaç püf noktasını uyguladığınız takdirde cam silme işini kısa sürede hallederek rahat bir nefes alabilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz 10 pratik cam silme tavsiyesi:

Pratik Cam Silme

1. Camlarınızı temizlerken size hangi şekilde kolay geliyorsa onu tercih ediyor olabilirsiniz fakat cam temizliğini yukarıdan aşağıya doğru yapmak gerekir. Bu sayede su ve deterjan aşağı doğru akacağı için alt kısımları temizlerken daha az zaman kaybedeceksiniz.

2. Camlarınızı her zaman kullandığınız normal bir bez yardımıyla sildikten sonra üzerinden bir mikrofiber bezle geçmelisiniz. Normal bezlere kıyasla çok daha fazla emici özelliğe sahip olduğu bilinen mikrofiber bezler sayesinde, camlarınızın üzerindeki tozları ve tüyleri de kolaylıkla toplayabilirsiniz.

3. Bir diğer pratik cam silmen yolu ise çift taraflı cam silme aparatları kullanmaktır. Bu aparatlar mıknatıslı olduğu için daha hızlı ve kolay cam silmenizi sağlayacaktır fakat bunu kullandıktan sonra camlarınızda pırıl pırıl bir görüntüye kavuşmanızın pek mümkün olmadığını belirtmek gerek.

Kolay Cam Silme
Kolay Cam Silme

4. Camlarınızı silmeden önce hava koşullarına dikkat edin. Bulutlu bir günde cam silmeyi tercih ettiğiniz takdirde güneş camlarınıza çok fazla yansımayacağı için kirli kalan yerleri daha kolaylıkla görebilirsiniz. Bunun yanı sıra, güneşli günlerde cam silmenizin bir diğer dezavantajı, camları hızlı bir şekilde kurutarak lekeli kalmasına sebep olmasıdır.

5. Camlarınızda lekeler görmek istemiyorsanız, bunun için gazete kağıdı kullanabilirsiniz.  Camın yüzeyini deterjan yardımıyla ıslattıktan sonra bez yerine gazete kağıdıyla sildiğinizde, camlarınızın çok iyi temizlendiğini fark edeceksiniz. Gazetenizin çok fazla mürekkepli olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde eğer beyaz renkli PVC pencereleriniz varsa mürekkep lekesi bulaşabilir ve bir de onları temizlemek zorunda kalarak zaman kaybedebilirsiniz.

6. Camlarınızı çok iyi bir şekilde temizleseniz bile kısa bir süre sonra dış etkenlerden kaynaklı tozlanmalar meydana gelecektir. Bunun gerçekleşmemesi için kullandığınız suyun içerisine sirke damlatabilirsiniz. Bu yöntemi uyguladıktan sonra sirke kokusunun kalmaması için camlarınızı bir kez daha normal suyla silmenizde fayda var.

7. Cam sileceği kullanmak, pratik cam silme yöntemlerinden bir diğeridir. Camlarınızı deterjanla köpürttükten sonra cam sileceği yardımıyla köpükleri aşağı doğru çekmelisiniz. Köşelerde kalan suları da bir bez yardımıyla temizledikten sonra cam silme işleminiz tamamlanacaktır.

8. Kullanacağınız suya yumuşatıcı eklemek de camlarınızın daha kolay temizlenmesini sağlayacaktır. Bu yöntem ayrıca, camlarınızın toz tutma süresinin de uzamasına yardımcı olmaktadır.

Pratik Cam Silme
Pratik Cam Silme

9. Farklı karışımlar uygulayarak camlarınızın daha iyi temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi; su, sirke ve bulaşık deterjanı karışımıdır. 4 bardak suya, 6 yemek kaşığı sirke ve 1 çay kaşığı bulaşık deterjanı karıştırarak camlarınızı temizleyebilirsiniz. Suyunuzun miktarına göre sirke ve bulaşık deterjanının miktarını da değiştirebilirsiniz.

10. Son yöntem ise, sıklıkla kullanılan ve cam silmek için üretilmiş olan sprey şişelerdeki deterjanla camları temizlemek. Eğer camlarınız çok kirli değilse, deterjanı cama sıktıktan sonra bir bez veya gazete kağıdı yardımıyla temizliğinizi tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.