Oğlak Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Oğlak Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri
Oğlak Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Oğlak Burcu Özellikleri

Hem oğlak burcu kadını hem de oğlak burcu erkeği sert mizaçları ve mantığı ağır basan karakterleri ile dikkat çekerler. Genellikle soğukkanlı kişilikleri ile bilinen oğlakların bu durumu dış görünüşlerinden dahi belli olmaktadır. Oğlak burcu bireylerinin özgüvenleri yüksektir ve kendi fikirlerine çok önem verir. Maddi konulara olan ilgileri de oğlak burcu özellikleri arasında kendini oldukça hissettirir.

Genellikle yaşamlarındaki en önemli detay da öncelikle para ve iş, daha sonra ise aşk olarak bilinir. Hedefleri daima kazanmak, birilerine ya da bir şeylere karşı galip gelmektir. İnanç duydukları ve belirledikleri kuralların dışına çıkmayı sevmezler, çıkılmasını da tercih etmezler. Birçok durumda insanları zorlayacak derecede inatçı olabilirler. Bu burcun insanları çok ciddi bir görünümle dikkat çeker. Üstlerine yüklenen sorumlulukları her zaman taşırlar ve ağır gelse dahi kaçmazlar. Genellikle sabit insanlardır, değişime karşı açık bir tutum izlemezler. Ancak karşılarında meydana gelen değişimden de rahatsız olmazlar. Sadece değişimden etkilenme konusunda kendilerini korurlar.

Oğlak burcu erkekleri ve oğlak burcu kadını özellikleri arasında hem benzerlikler hem de farklar bulunmaktadır. Cinsiyetin getireceği farklar ile birlikte kariyer odaklı yaşamaları, mantıklarına önem vermeleri ve cesaretleri ile ortak özellikleri baskın şekilde bellidir. Bununla birlikte oğlak kadınları, erkeklerine göre daha özgürlüğüne düşkün bir tutum izlerler. Düzenli hayat isteği ve sabitlik de yine en büyük ortaklıklar arasında yer alır. Oğlak burcu kadını parasal konularda kendi hayatını garanti altına alacak yatırımlar sağlar. Oğlak burcu erkeği ise kazandığı kadar harcamayı ve yaşamayı da sever. Yatırımları kadar isteklerini ve zevklerini yaşama konusunda da oğlak burcu erkekleri geri kalmayacaktır. Bu burcun kadınları özellikle aile kurduktan sonra yatırıma ve geleceği garantilemeye daha fazla önem vermektedir. Önlerini görebildikleri harcamaları tercih etmekle birlikte, lüks yaşamdan da vazgeçmezler.

Bu burcun bireyleri genellikle vücut ağrılarından şikayetçidir. Uzun süre çalışma ortamları ve yoğun hayat şartları nedeniyle baş ağrısı, eklem ağrıları ve ayak ağrıları konusunda dikkat etmeleri gerekir. Kendilerine bakma ve dikkat etme konusunda ihmalkar davranışlarda bulunmazlar. Kendilerine önem vermeyi ve iyi bakmayı ihmal etmeyeceklerdir. Ancak beden ağrıları konusunda hayatları boyunca daha fazla dikkat etmeleri gerekir. Hayat standartlarını yüksekte tutmayı sevdikleri için sağlık konularına önem verirler. Bu anlamda sağlıkları için yatırım yapmaktan da çekinmezler.

Oğlak burcu insanları pahada değerli olan eşyalara önem verir. Kaliteli bir hayat ve standartları yüksek bir yaşam alışkanlığı onlar için önemlidir. Çevrelerinde de kendileri gibi güçlü insanların olmasını ister. Egoları ile yaşayan bireylerdir. Ancak bu ego, kibir kadar keskin değildir. Çalışmaktan ve üretmekten hiç çekinmezler. Daha iyisini elde etmek için çok çalışırlar ve sadece garanti olan sonuçlar için emek verirler. Geleceğini gördükleri konularda kendilerini tamamen vereceklerdir.

Merakları ve inatçı olmaları sayesinde kafalarına koydukları çoğu konuyu başarırlar. Kolay kolay başarısız bir oğlak burcu insanı görmek mümkün değildir. Çevrelerine karşı kendilerini iyi şekilde duyurabilmek ve isim yapmak onlar için önemlidir. İyi olabilecekleri alanları keşfederek geliştirmeye başlarlar. Her zaman mantıklarının hayatlarını yönlendirmesine izin verirler. Duyguları ile hareket edecekleri her konudan şüphe duyarlar. Akılcı ve çözüm odaklı yaşamayı tercih ederler. Analitik düşünme konusunda başarılı olacaklardır. Aynı anda birden fazla iş halletmekte de iyi olduklarını gösterirler.

Bu burçtakiler, su grubundan olan burçlarla kolay kolay anlaşamayabilir. Ancak kova, aslan burcu, başak gibi burçlarla da liderlik konusunda zıtlıklar yaşayacaktır. Bu nedenle dengeli ilişkiler kurulabildiğinde kendilerinden daha duygusal insanlarla bir hayat kurabilirler. İki tarafın da taviz vermesi ve dengelemesi gerekmektedir. Çok zıt ve lider vasıflı burçlar ile anlaşmaları daha zor olacaktır. Ancak iş hayatında kendileri gibi çalışkan olan kova ve başak burcu ile ortaklık, yatırım ve çalışma alanlarında başarılı işlere imza atabilirler. Bireyselliğe önem veren bir burç olmasının yanında oğlak burcu insanları başarı getireceğine emin olduktan sonra ortak çalışmalarda da gerekli özveriyi gösterecektir.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadını, duygularını ikinci plana atarak yaşamayı tercih eder. Kadınların arasında en mantıklı ve duygularını kontrol edebilen burçlardan birisi olduğunu söylemek mümkün. Aile hayatlarında, iş yaşamlarında ve ikili ilişkilerinde her zaman duyguları ile mantığını dengeler ancak her zaman mantık ön planda kalır. Yenilmeyi ve kabullenmeyi sevmezler. Daha fazlası ve daha iyisi için çaba gösterirler. Çalışmayı sevdikleri için genellikle kendi emekleri ile de başarırlar. Hırsları kendilerine zarar vermeye başlamadığı sürece kazanırlar. Aile kurmak, çocuk sahibi olmak ve düzenli bir hayat kurmak idealleri arasındadır. Çünkü her zaman düzenden, sabitlikten ve belirli olandan yana bir tutum izlerler. Oğlak kadını için belirli olan her zaman öncelikle tercih edilendir. Kendisini belirsizliğe itecek ve sonucunu göremediği hiçbir iş için oğlak kadınları emek vermeyecektir.

Oğlak Burcu Kadını
Oğlak Burcu Kadını

Para kazandıracak işlere yönelmeyi severler. Genellikle ekonomi, finans, işletme, mühendislik gibi alanlarda iş sahibi olmayı tercih ederler. Sözel ve sanatsal etkinliklerden uzaktırlar. İçerisinde mantık olacak her konuda yeni bir şey öğrenmeyi severler. Duygularını sadece en yakınlarına belli etmekten yana bir tutum izlerler.

Oğlak kadını özellikleri değişkenlik göstermez. İnsanlar bir oğlak kadınını kısa sürede çözer ve hep öyle kaldığını da görür. İnsan ilişkilerinde açıktır ve rol yapmayı asla tercih etmez. Oğlak kadını özgürlüğüne düşkündür ancak bunu her şeyin önünde tutmaz. Hayat şartları ona aile kurmayı işaret ediyorsa, inatlaşmaz. Her zaman var olan şartlar içerisinde en iyi olan ne ise ona yönelecektir. Oğlak burcu kadını özellikleri hakkında fikir sahibi olmak için uzun bir tanışmaya gerek olmaz. Genellikle oğlak kadınları bir ortamda kendilerini net biçimde ifade ederler. Açık şekilde hareket etmekten ve kendilerini ifade etmekten çekinmezler.

Bir oğlak kadınının en olumsuz özelliği kendi düşüncelerinde inat etmesi ve kolay kolay uzlaşma yönüne gitmemesidir. Genellikle haklı olduğu konuların üzerine gitmeyi tercih edecektir. Oğlak burcu kadınlarıyla yaşanacak tartışmalarda alttan almak gerekebilir. Fevri olmamalarına rağmen kendi düşüncelerinin üzerine gitme konusunda çekinceleri olmayacaktır. Çünkü her zaman kazanma ve üstün gelme odaklı yaşamaktadırlar. Konuşma ve iletişim konularında kendilerini iyi ifade edebilirler. Düşüncelerini net bir şekilde ifade etme konusunda oğlak kadınları başarılıdır.

Oğlak Kadını Özellikleri

 • Mantıkları ile yaşamayı tercih ederler. Duyguları her zaman biraz daha geri planda kalır.
 • Sabit fikirleri ve yaşamlarından kolay kolay vazgeçmezler.
 • İş ve kariyer konusunda çalışmaktan asla bıkmazlar.
 • Aile kurmaya ve düzenli bir hayat sürmeye yatkındırlar. Belirsizlik, plansız devam eden bir hayat ve ani gelişen planlar oğlak burcu kadınlarını rahatsız eder.
 • İnatçılıkları oldukça baskındır. Bir konuda inat ettikleri zaman vazgeçmeleri çok zordur.
 • Kaybetmemek için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazırdırlar.
 • Genellikle günlerini ve geleceklerini planlayarak yaşarlar. Plansız hareket etmezler.
 • Duygularında dahi mantık bulunmaktadır. Zaaflarını ve zayıf noktalarını dışarıya belli etmezler. Ancak kendi karakterleri açısından her zaman net olurlar.
 • Karşıdan sert ve soğukkanlı görünürler. Genellikle de en yakınlarına dahi böyledirler.
 • Bir oğlak kadınını şaşırtmak epey zordur.
 • Oğlak kadını özellikleri dendiği zaman rekabeti sevmeleri ve bunu çevrelerine hissettirmeleri unutulmamalıdır.
 • Oğlak kadını haksızlığa asla gelemez ve tepkisini göstermekten çekinmez. Adil olmak ve herkese hak ettiğini sunmak onlar için çok önemlidir.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkeği, genellikle sert mizaçları ve soğuk halleri ile insanların çekinmesine neden olurlar. Göründükleri kadar da sert olduklarını söylemek mümkündür. İnsanlar ile hemen yakın olmak ve samimiyeti göstermek bir oğlak erkeğinin en çok zorlanacağı konulardan birisidir. İş ve kariyer odaklı yaşayan oğlak erkeği, bunu hayatının her alanında yakınlarına da hissettirir. Hayatı kaliteli bir şekilde yaşamayı seven oğlak erkeklerinin en büyük hayali her zaman maddi açıdan rahat bir yaşam sürmek ve kariyer yapmaktır. Hırslarını doğru şekilde yönlendirdikleri zaman iyi yerlere kolayca gelirler. Çünkü çalışma ve üretme azimleri hiçbir zaman bitmez. Oğlak burcu erkeği özellikleri daha çok bu yönleri ile hemen anlaşılır. Kendilerini işe dair olan özellikleri ve kariyerleri ile tanıtmaktan hoşlanacaklardır. Çevrelerinde bu şekilde tanınmak bir oğlak erkeğinin en çok istediği şeydir.

Oğlak Burcu Erkeği
Oğlak Burcu Erkeği

Duygusal ve aileye olan düşkünlüğü ancak çok yakınları ve ailesi tarafından anlaşılabilir. Özgürlüklerine düşkün olmakla birlikte, sabit yaşamı ve düzeni sevdikleri için aile kurma eğilimi görülür. Bireyselliklerini aile ile dengeleyerek mutlu ve mantıklı bir hayat sürerler. Bir oğlak erkeğinin kolay kolay kalbinin sesini dinlediği görülmez. Her alanda mutlaka mantığına da yer vererek hareket edecektir. Kararlarında ve atılımlarında da bu her zaman hissedilir. Oğlak erkeği özellikleri kolay kolay değişmez. Belirli bir yaşa kadar oğlak erkeklerinin hep aynı sistemle yaşadığı fark edilecektir. Ancak dünyayı gezme ve keşfetme konularında da hevesli oldukları görülür. Oğlak burcu erkeği özellikleri arasında bir alana ya da bir işe hakim olma isteği de fazlasıyla görülür.

Oğlak burcu erkeklerinin kafalarında inandıkları ve üzerine gitmek istedikleri konuları etkilemek, değiştirmek ya da etkisiz hale getirmek neredeyse imkansızdır. Uzlaşma konusunda karşıdaki kişinin taviz vermesi gerekebilir. Kendi düşüncelerinin doğru olduklarından emin olmaları sonrasında kolay kolay değişmeyeceklerdir. Objektif olma konusunda oğlak burcu erkeklerinin tam anlamıyla tarafsız olacağı beklenmemelidir. Kendi düşüncelerinin doğruluğunu kanıtlamak için büyük bir çaba göstermekten çekinmezler.

Oğlak Erkeği Özellikleri

 • Sert bir mizaca sahiptirler. Genellikle bir oğlak burcu erkeğine yaklaşmak zordur.
 • Aile ve düzenli hayattan yana bir tutum izlerler. Düzensiz hayat ve planlanmamış işlerden hoşlanmazlar. Öncelikleri her zaman belirli olandan yanadır.
 • Değişimden ve farklı olandan hoşlanmazlar. Sabit olmayı severler.
 • İradeli bir yapıya sahiptirler. Yetinmeyi bilmekle birlikte çalışmak ve daha fazla kazanmak için de her zaman mücadele ederler.
 • Matematiksel becerileri çok yüksektir. Pratik zekaları sayesinde iyi yerlere gelirler.
 • Duyguları ile hareket etmek onlar için mantığa göre ikinci plandadır.
 • Haklı olacakları konularda mücadele etmekten vazgeçmezler. Adil olma ve haksızlık karşısında mücadele etme huyları da buradan gelir.
 • Genellikle aile ve iş hayatı içerisinde adil olmaya çok önem verirler.
 • Plansız bir hayat ve gelecek onlara göre değildir. Hemen hemen hayatlarının her detayını planlayarak yaşarlar ve emrivakiden hoşlanmazlar.
 • İnsanların kendileri hakkında ne düşündüğü oğlak erkekleri için önem taşır.
 • Oğlak erkeği özellikleri arasında inatçı olmaları ve bir konuda beklenenden fazla diretmeleri dikkat çeker. Kendilerinin haklı olduğunu düşündükleri konularda çekinceleri olmaz.
 • Oğlak erkeği ile bir konuda uzlaşmak için çoğu zaman taviz göstermek gerekecektir. Genellikle alttan alındığı takdirde bir konuda haklı ya da haksız olduğu anlatılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.