LOL Ne Demek, LOL Nedir

lol ne demek, lol nedir
lol ne demek, lol nedir

LOL, İngilizce’den kısaltma alan ve uzun hali ile Laughing Out Loud ya da Lots Of Laughs olarak tanımlanan, Türkçe karşılığı ile de yüksek sesle gülmek açıklaması yapılan kelimedir. Komik olan bir olay için kahkaha ile gülündüğünü göstermek amacıyla kullanılır. Dünya üzerinde oldukça yaygın bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Yakın geçmişten beri dünyadaki yeri ile daha sık kullanmaya başlanmış olan birçok sosyal medya hesabı ve sözcüğü bulunmaktadır. Özellikle bu tarz kelimeler sosyal medya ile birlikte hayatımıza girmiştir. LOL kelimesi, komik olaylar esasında en sık şekilde kullanılanların neredeyse başında gelir.

Daha çok sanal dünyada kullanılmakta olan sohbet programları içerisindeyken, muhabbet sırasında çok güldüren bir durum karşısında kullanılır. Aynı zamanda sohbet edilen kişinin anlattığı bir olayın çok komik olması durumunda oldukça uzun bir şekilde kahkaha efektlerini göndermek yerine, bu kelimeyi yazarak kişiler güldüğünü belli eder. Bunun haricinde Lots Of Laughs ya da Laughing Out Loud kısaltması olan lol kelimesi birçok oyun ve benzeri uygulamada da geçmektedir.

LOL Ne Demek

Gerçek hayatta güldüğümüzü özellikle belirtmeyiz. Gülme şeklimiz zaten komik bulunan bir olaya verilecek tepki konusunda yeterli görülür. Ancak sosyal medya uygulamaları üzerinden yazışırken güldüğümüzü belli etmenin bir yolu olmak zorundadır. İşte bu noktada lol kelimesi devreye giriyor. Bu nedenle lol ne demek sorusunun cevabı için de sosyal medyada gülmenin karşılığı yanıtını vermek doğru olacaktır. Online platformlarda komik bir durum için uzun uzun nasıl güldüğünü yazmak, durumun etkisini yitirmesine neden olur. Kısa ve etkili cevaplar her zaman sosyal medya için daha uygundur. Bu sözcük, komik olayların yorumu açısından en idealidir.

lol ne demek
lol ne demek

LOL Nedir

Bu kısaltma, aslında İngilizce kelimelerinden oluşur ve bu kelimelerin baş harfleri bir araya getirildiği zaman meydana gelir. LOL, açılımına bakıldığında; ”lots of laugh” ya da ”laugh out loud” anlamlarını taşır. Türkçe diline tam bir çevirisi olmamakla birlikte, çok fazla gülmek, bol bol kahkaha atmak şeklinde yorumlanması mümkündür. Lol nedir diye soranlar için İngilizce kökenli bir efekt kelimesi olduğu söylenebilir. Sesli gülmenin ve kahkaha atmanın sosyal medyadaki hali lol kelimesini kazandırmıştır. Yabancı ülkelerde çok sık kullanılmasının yanında, bizim ülkemizdeki kullanımı da azımsanamaz.

League of Legends Adı ile Bilinen LOL Oyunu Nedir

League of Legends oyunu rekabete dayanan, tempolu ve stratejik bir uygulamadır. Çevrim içi bir oyun özelliği sunan lol, bu kelimenin diğer önemli anlamını oluşturur. Çünkü dünya üzerinde milyonlarca insan bu oyunu oynamaktadır. Oynanışı ve tasarımları ile birbirinden farklı olan iki takımın, farklı savaş mecralarında ve oyun seçeneklerinde mücadeleleri izlenir. Sık sık güncellenen bir oyun olmasından dolayı heyecanı hiç bitmez. Bu nedenle lol kelimesi dendiği zaman en az  gülme efekti kadar bu oyun da akla gelmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.