Liya Ne Demek, Liya İsmi Anlamı Nedir

Liya Ne Demek, Liya İsmi Anlamı Nedir
Liya Ne Demek, Liya İsmi Anlamı Nedir

Son zamanların en popüler kız isimlerinden birisi olan Liya, Megastar Tarkan’ın da kızına bu ismi koymasıyla daha da çok tercih edilmeye başlandı. Son dönemlerde kız bebek bekleyenlerin öncelikli tercihlerinden birisi olan Liya isminin anlamını öğrenmek için çoğu kişi, internet üzerinden Liya ne demek diye araştırma yapmaktadır. Bu sözcük, sabırlı, sabırların en güzeli, sabırların en iyisi, en sabırlı anlamlarına gelmektedir.

Beşuş Ne Demek

Liya Anlamı

Kısa ve güzel isimlerden birisi olan Liya ismine, şimdiye kadar çok sık rastlanmamaktaydı. Ancak son dönemlerde, kız çocuğu olacak çoğu kişinin bu ismi tercih ettiğini görmekteyiz. Ülkemizde şimdilerde sıklıkla tercih edilen bu isim, anlamı gereği özel bir isimdir. Sabırlı, en sabırlı, sabrı en iyi olan Liya anlamı, harf analizine göre de seçkin bir isimdir.

Liya Ne Demek

Harf analizine göre, sanatsal yön ağır basan yetenekli anlamına gelen L harfi, duygusallığı en üst seviyelerde yaşayan zarif ve kırılgan yapıdaki İ harfi, maziyi unutmayan ancak yapısı gereği çok güçlü özellikteki Y harfi ve dikkat ve algılama kabiliyeti yüksek, duygusallıktan çok mantık çerçevesinde akıl yürütmeyi seven A harflerinin birleşimiyle oluşturulan bu isim, kız çocuklarına verilen kısa ve öz anlamlı bir isimdir.

Habip Ne Demek

Liya İsminin Anlamı

Çocuğuna, hayırlı, anlamlı ve güzel bir isim koymak isteyen anne babalar, pek çok isim gibi, bu ismin anlamını da merak etmektedir. Bu ismin Kur’an’da geçip geçmediği, dinen bu ismin koyulmasının uygun olup olmadığı da bu isim hakkında merak edilenler arasında. Bu isim, dilimize Arapça’dan girmiştir. Arapça kökenli bir isim olmakla birlikte, Kur’an’da geçmemektedir. Ancak, Kur’an’da geçmemesi, tabi ki bu ismin kötü anlama geldiğinin ve dinen koyulmasının uygun olmadığının bir göstergesi değildir.

lira ne demek
lira ne demek

Bu isim, dinen yasaklı olan isimler arasında yer almamaktadır. Yani dinen bu ismi koymak caizdir. Çocuklara koyulacak isimlerin, modern, popüler ve farklı olmasından çok anlamına dikkat edilmelidir. İnternet üzerinde, her konuda olduğu gibi, isimlerin anlamları konusunda da bazı yanlış bilgiler dolaşmaktadır. Bu ismi, anlamı gereği, kız çocuklarına verilebilecek bir isimdir. Liya isminin anlamı, temel olarak sabırlı, sabırların en güzeli vasfına sahip demektir. Ancak, farklı dillerde, çalışkan, Allah ile beraber, iyimser ve güçlü anlamlarında da kullanılmaktadır.

Arapça’dan dilimize giren, modern olduğu kadar da özel bir anlamı olan Liya ismi, kız çocuklarına rahatlıkla koyulabilecek isimlerdendir. Dünya genelinde yaygın olarak koyulan bir isim olan Liya, son günlerde ülkemizde de en çok koyulan kız isimlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here