İkizler Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

İkizler Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri
İkizler Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

İkizler  Burcu Özellikleri

İkizler burcu, astroloji takvimine göre, 21 Mayıs ile 21 Haziran arasında dünyaya gelenlerin ait olduğu inanç grubudur. Diğer burçlara göre, en aykırı ve değişik özelliklere sahip olanlar bu burçtakilerdir. İkizler burcu, çift karakterli özellik göstermektedir. Ruh halindeki ani dalgalanmalar hareketlerine yansıdığı için, etrafta değişik yapıda oldukları düşünülmektedir. Bu burçtaki kişiler, aynı zamanda araştırmayı seven, meraklı ve konuşkan kişilerdir. Her konuda söyleyecek sözleri mutlaka vardır. Oldukça baskın karakterlidirler. Haklı çıkmayı severler. Karşısındakine haklı olduğunu kabullendirmek için baskı yaparlar. Aynı zamanda iyi niyetli ve duygusaldırlar. Çok çeşitli duyguları bir arada yaşayacak kadar psiklojik fırtına içerisindedirler. İkizler burcunu kadını ve ikizler burcu erkeği, hemen hemen aynı özelliklere sahiptir.

İkizler Burcu Kadını

Bu burcun tüm astrolojik özellikleri, kadınlarda görülmektedir. İkizler kadını, bakımlı ve modern görünmeyi sever. Dış görünüşe önem verir. Fizik olarak da düzgündür. Uzun boylu ve iri yapılıdır. Fiziksel özellikleri açısıdan oldukça çekici görünen ikizler kadını, psikolojik özellikler açısından zor bir karakterdir.

Boğa Burcu Özellikleri

İkizler Kadını Özellikleri

 • İkizler burcu kadınıdeğişken ruh haline sahiptir. Konuşma sırasında gayet neşeli ve sevecenken birden kaprisli ve sinirli bir kişiliğe dönüşebilir. Sabit fikirleri yoktur. Bu nedenle çok kararsızlık yaşar.
 • İkizler burcu kadını özellikleri, en çok da, kadınların zekası konusunda kendini göstermektedir. İkizler kadını merkalıdır. Araştırmayı sever. Kitap okur. Sahip olduğu bilgiyi diğer insanlara aktarmak için çaba sarfeder. Karşısındaki hoşnut olsun olmasın kendini dinletir.
 • Genel anlamda ikizler burcu kadını, enerjik, arkadaş canlısı ve çevresi çok olan kişilik olsa da, bu çevre içerisinde onu tam anlamıyla tanıyan birisi yoktur. Çünkü, kapalı kutu gibi kendisi kimsenin tanımasına izin vermez. Aslına bunu isteyerek yapmaz. Değişken karakterli olduğu için, bu onun doğal yapısıdır.
 • Azim ve hırs, ikizler kadını özellikleri arasında en ne farkedilenlerdir. Bu burcun kadınları oldukça azimlidir. Kolay pes etmez. İstediğini gerçekleştirmek veya almak için hırs yapar ve savaşır.
İkizler Burcu Kadını
İkizler Burcu Kadını
 • Farklı olmayı sever. Değişik konuları araştırır, aynı anda farklı şeylerle uğraşır, kendini sürekli geliştirir. Geleneksellikten uzak olarak modern ve çağdaş yaşam tarzını benimser. Ancak, etrafında her görüşten ve karakterden insan vardır. Har insanla iletişim kurar ve kendini geliştirmek adına herkesten birşey alır.
 • Hayalperesstirler. İyi bir yaşam kalitesine sahip olmak için uğraşırlar. Hayatı hakkında kafasında kurduklarını uygulamak için elinden geleni yapar. Yönlendirmelere açıktır. Başkalarının fikirlerini de dikkate alır ancak, kendi isterse uygular.
 • Baskıdan nefret ederler. Kendileri, karşısındaki insana psikolojik baskı kurduğu halde, kendisine bu baskının kurulmasına izin vermezler. Hele ki, özgürlüklerinin kısıtlanmasına hiç tahammülleri yoktur. Özgürlüklerine düşkündürler. Otorite altına girmezler.
 • İlgi görmeyi severler. Başkalarından ilgi görmek, hoşlarına gider. Kendileriyle ilgilenilmesi, onları memnun eder. Girdikleri ortamlarda, ilgi hep kendi üstlerinde olsun isterler.
 • Bu burcun kadını özellikleri gereği, parayı sever. Bayanlar için maddi gücün ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan yapısıyla, birikim yapar. Maddi açıdan kendini güvence altına almak için, gereksiz masraflardan mümkün olduğunca kaçınır.
 • Arkadaş çevresi geniştir. Sürekli yeni insanlarla tanışmayı ve farklı görüşlerle iletişim kurmayı severler. Yalnız kalmayı sevmezler ancak, girdikleri ortamda, arkadaş çevresine pskiolojik baskı yapacak derece çok konuşurlar.
 • Her anlamda aktif bir yaşantıları vardır. İkizler kadını, özellikle zihinsel açıdan oldukça aktiftir. Hafızası sürekli hareket halindedir. Fiziksel olarak da aktiftir. Gezmeyi ve eğlenmeyi sever. Değişik yerleri keşfetmek için, çok gezer.
 • Sabırsızdırlar. İkizler burcu kadınları, sabretmeyi bilmeyen aceleci bir yapıya sahiptir. Kafalarında düşündükleri şey neyse, şartlar ve imkanlar uysun uymasın gerçekleşmesini isterler.
 • İkizler kadınının, aşk hayatı da fırtınalıdır. Normal hayatında olduğu gibi, özel hayatında da bağımsızlığına düşkündür. Hareketlerinin kısıtlanmasını istememezler, kıyafetlerine karışılmasından hoşlanmazlar. İlişkinin kontrolünü kendi ellerinde tutarlar. Sevdiğine sadık olarak bağlanan ikizler kadını, onunla beraber vakit geçirmekten hoşlanır, onu eğlendirir, aşk hayatının kusursuz olması için elinden geleni yapar. Ancak, bu eylemleri uygularken, ilişkinin ipleri kendi elindedir. Asla kaptırmaz.
 • İkizler kadını özellikleri arasında en olumlu olan, zeki ve kültürlü olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı ikizler kadını, etrafındaki birçok kişiyi kendine hayran bırakabilir. Yerinde düşünür, mantıklı hareket ederler. Bilgi sahibi olduğu her konu, kanıtlanabilecek niteliktedir.
 • İkizler kadınının olumsuz tarafı ise, tabiki değişken ruh halidir. Ruh halindeki dalgalanmayı hareketlerine fazlasıyla yansıttığı için, etrafta ”dengesiz” diye tabir edilen yakıştırmaya maruz kalmaktadırlar. Çok meraklı ve sorgulayan niteliklerde olması da, çevresi tarafından pek olumlu karşılanmamaktadır.
 • İkizler kadını, ağırbaşlı erkeklerden hoşlanırlar. Ağırbaşlı olmasına rağmen, hayatını kısıtlayacak bir müdahalede bulunmasına fırsat vermemektedir. İkizler kadınının birlikte olacağı erkek, modern görünümlü ve giyimli, dış görünüşü düzgün birisi olmalıdır.
 • İkizler kadının etkilemek kolay değildir. Diğer kadınlar gibi, güzel söz ve çiçek gibi klasik şeylerle pek etkilenmezler. Değişik sürprizler ve zekice söylenmiş anlamlı sözlerden etkilenebilirler. Dürüstlüğe önem verdikleri için, dürüstçe yaklaşımlardan da etkilenirler.
 • Adrenalinden hoşlanırlar. Farklı yerlere gitmekten, değişik kültürleri tanımaktan zevk alırlar. Kendisini eğlendiren insanlarla zaman geçirmekten keyif alırlar.
 • Değişik yapıda da olsa ikizler burcu kadını sonuçta bir kadındır ve diğer kadınlar gibi hediye almaktan hoşlanırlar. Ancak, klasikleşmiş yapıdaki hediyelik ürünler, onları pek etkilemez. Daha çok, kültürel yapılarını geliştirici hediyelerden hoşlanırlar. Kitap, defter, kalem, telefon ve tablet gibi hediyeler almak onları memnun eder.

İkizler Burcu Erkeği

Bu burcun özellikleri, erkeklerde de kadınlar kadar belirgin şekilde kendini gösterir. Bu nedenle, bir ikizler erkeği ile ikizler kadınının evlenmesi zordur. İkisi de, burcunun özellikleriini fazlasıyla yansıttığı ve baskıcı karakter olmayı sevdikleri için, çift olarak birbirlerine uyum sağlayamazlar.

İkizler Erkeği Özellikleri

 • İkizler burcu erkeği, ikizler kadını gibi, görünüme önem verir. Her daim bakımlı  görünmeyi severler. Giyim kuşamlarına özen gösterirler. Fiziki yapı olarak genel anlamda, uzun boylu ve iri yapılıdırlar.
 • Dış görünüm açısından oldukça çekici olan ikizler erkeği, içerik olarak, herkesin kolay taşıyamayacığı özelliklere sahiptir. Bu burçtaki erkekleri sorumluluk duyguları zayıftır. Kendilerine sorumluluk yüklenmesi pek hoşlarına gitmez. Daha çok özgür olmayı severler. Anlık yaşarlar ve değişik ruh hali içerisindedirler.
 • Psikolojik değişkenliklerine bağlı olarak ikizler burcu erkeği, iki karaktere sahiptir. Bu özelliği, etrafındakilerin onu tam anlamıyla tanımasını engellemektedir. Bir haliyle gayet eğlenceli, kolay iletişim kurulabilen anlayışlı birisiyken, birden agresifleştip bambaşka bir kişiliğe bürünebilmektedir.

Koç Burcu Özellikleri

 • İkizler burcu erkeği bazen, etrafındakileri umursamadan hareket ederler. Karşısındakinin düşüncelerine değer vermeden, ağzından çıkan lafları kontrol etmeden konuşurlar.
 • Yaşam tarzlarında, sadece bir konuyla ilgilenmek, belirli aktivitelerde yoğunlaşmak yoktur. Sürekli gelişimden yanadırlar. Farklı konularla ilgilenmeyi, değişik konularda bilgi sahibi olmayı severler.
 • İkizler burcu erkeği özellikleri arasında sportif olmak da vardır. Özellikle macera içerikli sporlara fazla ilgi duyarlar. Adrenalin seviyesi yüksek yaşam tarzını benimserler.
 • Ruh dünyaları çok karmaşık ve değişkendir. Bu da hareketlerine yansımaktadır. Bulundukları yerde sürekli durmazlar, gezerler, değişik yerleri keşfederler.
 • Karmaşık ruha sahip oldukları kadar akıllıdırlar. İkizler burcu erkeği, aklını kullanmayı sever, olaylarda mantıklı hareket ederek en doğru yaklaşımı sergilerler.
 • Bazı durumlarda oldukça agresiftirler. Sinirli ve agresif yapılarıyla, karşısındakilere sürekli baskı kurarlar. Özellikle iş yerlerinde, patron statüsünde çalışan erkeklerle iletişim kurmak ve anlaşmak zordur.
 • İkizler burcu erkeğinin diksiyonu kuvvetlidir. Baskın karakterli olmasından dolayı, çevresindekilere kendi düşüncelerini kolaylıkla kabullendirebilirler.
 • Karakter açısından zaptedilebilecek yapıda değildirler. Eğlenmeyi, gezmeyi ve üretmeyi severler. Düşünceleri sürekli değişiklik gösterir. Karar vermede her zaman zorlanırlar. Kafalarında tabiri caizse ”binbir tilki dolaştığı için” hiçbir zaman tek bir konuda yoğunlaşamazlar.
 • Sosyal hayatlarının aşırı derecede aktif olması, bir diğer ikizler burcu erkeği özelliklerindendir. Gece hayatına düşkündürler. Daha çok kısa süreli, flört tipi ilişkilerden hoşlanırlar. Evlilik kurumu ve düzenli aile yaşantısı onlara göre değildir. Evde vakit geçirmeyi sevmezeler. Sürekli dışarıda ve farklı ortamlar içerisindedirler. Yeni ilişkilere her zaman açıktırlar.
 • Aşk hayatlarında tutarlı ve güven verici değildirler. Daha çok keyfi birliktelikleri tercih ederler. Gerçekten aşık olduğunda, bağlı olabilecek yapıya sahip olsalar da bu nadirdir. Ancak, bir erkek olarak, beraber oldukları kadına, romantizm adına herşeyi yaşatır. Bu tabi uzun süreli bir durum değildir.
 • İkizler burcu erkeğinin genel olarak olumlu özellikleri, eğlenceli ve anlayışlı yapıda olmalarıdır. Çevresiyle uyumlu olan ikizler erkeği, enerjik ve hareketlidir. Arkadaşlarına değer veren yapıdadır. Mantıklı hareket eder, doğru zamanda doğru hareketi yaparlar.
 • Olumsuz özellikleri ise, tabi ki çift karakterli olmalarıdır. Kendileriyle sağlıklı bir ilişki kurulmasına izin vermezler. Çünkü karakterleri anlık değişim gösterir. Anlayışlı ve geçimli biriyken, birden anlaşması zor bir karaktere dönüşebilirler.
 • Yapılarında biraz da şımarıklık vardır. Şımarık yapıları, insanlarla sağlıklı iletişim kurmalarını engeller. Sinirini kontrol edememe durumu ise, çevresindekileri huzursuz eden bir özelliktir. Durduk yere sinirlenebilirler ve olaylara aşırı tepki verirler. Sinirlilik durumunda, etrafındakiler tarafından kontrol edilmeleri zordur.
İkizler Burcu Erkeği
İkizler Burcu Erkeği
 • İkizler erkeği özellikleri açısından, kolaylıkla etkisi altına alabileceği kadınlardan hoşlanır. Bu nedenle, ikizler burcu kadınıyla kesinlikle sağlıklı bir birliktelik yürütemezler. Kendine her açıdan güvenen kadınlarla birlikte olmayı tercih ederler. Fazla sıkılmaktan hoşlanmadıkları için, ilişkilerinde daha çok bağımsızlıktan yanadırlar. Beraber olacağı kadın onun hayatına fazla müdahale etmemeli, sosyal hayatına ve arkadaş çevresine karışmamalıdır.
 • İkizler erkeği, aşk hayatında aktif olmasına rağmen, her kadından kolay kolay etkilenmez. Bir ikizler erkeğini etkilemek için, dış görünüm kadar, kadının bilgili ve kültürlü olması da önemlidir. İkizler erkeği ile beraber olacak kadın, onun psikolojik yapısına uyum sağlayabilmelidir. Anlık değişen hareketlerini yadırgamamalı, bu değişime ayak uydurmalıdır.
 • İkizler erkeği özelliklerinin bir gereği olarak, sürekli değişimden hoşlanır ve her türlü yeniliğe açıktır. Hoş sürprizlerle mutlu olabilirler. Özgürlüğüne, diğer burç erkeklerine göre çok daha fazla düşkündürler. Baskı altına girmek ve yönlendirilmek, yapılarında yoktur.

İkizler burcu kadını ve erkeği, genel olarak aynı özelliklere sahiptirler. Öne çıkan en temel özellikleri ise, adı üstünde ”ikizler” burcunun anlamına göre değişken ruh halidir. İkizler burcunun genel özelliklerinden dolayı kadın ve erkek, sürekli değişken hareketler sergilemektedirler. Bu da onların, dışarıdan yalancı, bir söylediği bir söylediğini tutmayan dengesiz insanlar gibi görünmesine yol açar. Aslında öyle değildir. İşin özünde hem ikizler erkeği hem de ikizler burcu kadını tutarlı ve dürüst kişiliğe sahiptirler. Sergiledikleri tutarsız hareketler, burcun özelliklerinden kaynaklanmaktadır ve kendileri de bu durumun farkında değildirler. Birbirleri haricinde diğer burcun özelliklerini taşıyan karşı cinsle, sağlıklı beraberlikler kurabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.