Huawei P9 Lite 2017 Özellikleri, Fiyatı, Yorumları

Huawei P9 Lite 2017 Özellikleri, Fiyatı, Yorumları
Huawei P9 Lite 2017 Özellikleri, Fiyatı, Yorumları

Huawei P9 Lite 2017

Dünyadaki sayılı telefon üreticilerinden olan Çinli teknoloji devi Huawei, amiral gemisi diye adlandırılan kategorideki telefonlarıyla diğer şirketlerle yarışır duruma gelmiştir. Huawei, amiral gemisi telefonlarının yanı sıra orta segmentteki telefonlarıyla da pazarda oldukça güçlü konumda bulunuyor. Huawei’nin “lite” kelimesine sahip telefonları ana modelin biraz daha kırpılmış sürümü olarak adlandırılabilir. Bu kategoride bulunan Huawei P9 Lite 2017, ileri düzeydeki özellikleri ve şık tasarımı ile dikkatleri kendi üzerinde toplamayı başarmış durumda. Huawei P9 Lite 2017 gelişmiş özelliklerinin yanına uygun fiyatı da eklendiği zaman son kullanıcı için gayet cazip bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Huawei P9 Lite 2017 özellikleri, fiyatı ve kullanıcı yorumlarını okuyucularımız için kaleme aldık.

Huawei P9 Lite 2017 Özellikleri

Huawei P9 Lite siyah, beyaz ve gold olmak üzerek üç farklı renk seçeneğiyle kullanıcıların beğenisine sunuldu. Metal çerçeveye sahip cihaz yuvarlak hatları ve cam arka yüzeyi ile birlikte gayet şık bir tasarıma sahip.  Huawei P9 Lite 2017 özellikleri ve tasarımı ile günümüz teknolojisinin ulaştığı son noktadan izler taşıyor.

5,2 inçlik yüksek çözünürlüklü ekranın kullanıldığı telefonun ön ve arka yüzeyinde 2.5D cam teknolojisi kullanılmış. Geniş ekran ile kullanıcılara 1080 x 1920 full HD kalitede video izleyebilme imkanı tanınmış. 424 PPI piksel yoğunluğuna sahip IPS LCD Ekran, Multi Touch özelliği ile ön plandadır. Tek elle kullanımı rahat olan telefon sadece 7,6 mm kalınlığında ve 383 gram ağırlığında.

P9 Lite 2017, ön yüzeyinde hiçbir fiziksel tuşun bulunmaması ile dikkatleri çekmeye devam ediyor. Huawei, bu cihazda fiziksel tuş yerine gezinti tuşlarını kullanmayı tercih etmiş. Cihazın sağ tarafında ses ve güç tuşları bulunurken, sol tarafında ise sim kart yuvası bulunuyor. Ses girişi cihazın tam üstünde yer alırken, altında micro usb şarj girişi ve hoparlör bulunuyor.

Cihazın ön kısmında 8 MP görüntü kalitesine sahip selfy kamera bulunuyor. Arka kamera ise 12 MP görüntü kalitesine sahip. Cihazda bulunan tek led flaş ile karanlıkta bile güzel çekimler yapabilmenize yardımcı olunuyor. Kamerada BIS, coğrafi konum, HDR, otomatik odaklama, el ile odaklama, panorama çekim, zamanlayıcı gibi özellikler bulunmaktadır. Aynı zamanda 12 MP kamera ile 1080p Full HD videolar çekmek te mümkün. Time Lapse ve SLow motion ise telefonun video özelliklerinden. Çıkıntısız kamera tasarımı ile kullanım olaylığı sağlanmış bulunmakta.

Huawei P9 Lite 2017 Özellikleri
Huawei P9 Lite 2017 Özellikleri

Lenovo K5 özellikleri için tıklayın.

Huawei P9 Lite 2017, Android 7.0 işletim sistemi ile birlikte gelmektedir. Arayüz olarak ise Huawei, kendi üretmiş olduğu Emotion UI 5 arayüzünü kullanıyor. Güvenliği son noktada yaşamak isteyenler için telefonun arka yüzünde parmak okuyucu bulunuyor.

P9 Lite 2017’de Huawei şirketinin kendi geliştirmiş olduğu 8 çekirdekli Kirin 655 işlemci bulunuyor. Kirin 655 işlemcinin 4 çekirdeği ARM-Cortex-A53 mimarisine sahip. 2.1 GHz hızla çalışan bu 4 çekirdek yüksek performans gerektiren durumlarda devreye giriyor. Kalan 4 çekirdek ise 1.7 GHz çalışma hızıyla pil tasarrufu yapmaya imkan tanıyor. Bu işlemcilere eş olarak P9 Lite 2017, 3 GB RAM ve Mali-T830MP2 grafik işlemci ile performans olarak üst seviyelerde bulunuyor. Cihaz kutusundan 16 GB dahili hafıza ile çıkıyor ve hafıza micro SD kart desteği sayesinde 256 GB’a kadar artırılabiliyor.

Cihaz 3000 mAh bütünleşik bataryaya sahip. 3000 mAh yüksek kapasiteli batarya ile tam dolu durumda günü tamamlayabilme imkanı tanınmış durumda. 4.5 G mobil bağlantıyı destekleme özelliğine sahip.

Huawei P9 Lite 2017 özellikleri ile kendinden oldukça söz ettirmekte ve yoğun talep altında bulunmaktadır. Fiyat performans açısından gayet iyi durumda bulunan P9 Lite 2017 pazarda üst sıralarda yerini alacak gibi görünüyor.

Huawei P9 Lite 2017 Fiyatı

Uygun fiyat, gelişmiş teknik özellikler ve garanti koşulları gibi özelliklerle satışa çıkan Huawei P9 Lite 2017, günümüz teknolojisinin gereksinimlerine yeterince karşılıyor. Huawei firması tarafından orta segment olarak piyasaya sürülmüş olan P9 Lite 2017, firmanın yaptığı açıklamaya göre 1399 Türk Lirası gibi bir fiyat etiketiyle satışa sunulmuştur. Çıkış tarihinden sonra detaylı araştırma yapıldığı zaman Huawei P9 Lite 2017 fiyatı 1145 TL ile 1399 TL arasında değişmekte olduğu görülür. Huawei P9 Lite 2017 fiyatı ve performansı açısından bakıldığında sektörde öncü markalarla yarışır durumda olan kaliteli bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Casper Via A1 özellikleri için tıklayın.

Huawei P9 Lite 2017 Yorumları

P9 Lite 2017 için yapılan yorumlara bakıldığı zaman, orta segmentte bulunan bu cihazın genel olarak olumlu yorumlar aldığı görülmüştür. Huawei P9 Lite 2017, fiyat, performans, tasarım gibi özellikleri yönünden gayet olumlu yorumlar almakla birlikte; parmak izi tutan ve elden kayan yapısı, usb Type-C yerine micro usb kullanılması, dahili hafızasının düşük olması, geç şarj olması gibi bir takım özelliklerinden dolayı olumsuz yorumlara da maruz kalmıştır.

Tüm bunlarla birlikte Huawei P9 Lite 2017 yorumları göz önüne alındığında olumlu yorumların olumsuzları gölgede bıraktığı, orta segment bir telefon için özelliklerinin standartların üstünde olduğu görülmüştür. Huawei P9 Lite fiyat performans açısından piyasadaki orta segment diğer telefonlarla karşılaştırıldığında daha üstün özelliklere sahip olduğu görülmektedir. Fiyat performans ve yapılan yorumlar göz önüne alındığında Huawei P9 Lite 2017 alınabilecek telefonlar listesinde kendini üst sıralara taşımıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.