Hadım Ne Demek, Kimyasal Hadım Nedir

Hadım Ne Demek, Kimyasal Hadım Nedir
Hadım Ne Demek, Kimyasal Hadım Nedir

Hadım Nedir

Hadım ne demek? Kimyasal hadım nedir? Erkekler ve kadınlar, Allah tarafından belirli anatomik özelliklere göre yaratılmıştır. Doğal dengenin sağlanması ve insanlığın devamlılığı için, cinsel açıdan erkek ve kadınların belirgin farklılıkları vardır.

Toplumda, biyolojik açıdan erkek olarak doğanlardan bazıları, anatomik yapısı haricinde erkek vasıflarına sahip olduğunu kanıtlamak amaçlı ya da psikolojik bozukluklardan dolayı sahip olduğu erkeklik özelliklerini kötüye kullanmaktadır. Erkek olarak doğmayı yeterli görmeyip, yaşamı boyunca çeşitli performanslarla erkek olduğunu göstermek isteyenlerin sayısının giderek çoğalması ve toplumsal bir soruna dönüşen şiddet ve tecavüz içerikli olayların yaşanma sıklığının artması, çeşitli açılardan önlem alma zorunluluğunu da beraberinde getirmiştir.

Bu tip kişilerle mücadele etmede kullanılan en etkili yol, son zamanlarda sıkça kulağımıza çalınan hadım etme yöntemidir. Bu durumda, hadım nedir konusu, toplum olarak en çok merak edilen ve araştırılan konulardan birisi olmuştur.

Marifet Nedir

Hadım Ne Demek

Hadım etme, aslında çok eski dönemlerden beri uygulanan bir kısırlaştırma yöntemidir. Osmanlı döneminden günümüze uzanan hadım etme, önceleri ilkel tekniklerle yapılırken, şimdilerde yaşanan teknolojik gelişmelerin bir sonucu olarak daha modern ve kolay yöntemlerle yapılmaktadır. Hadım ne demek? çoğu kişi bilir ancak bilmeyenler için söyleyelim, hadım etmek; iğdiş edilen, erkeklik bezleri burulan demektir. Bu sayede, bazı kişilerde fazlaca salgılanan testosteron hormonu azaltılması, doğal olarak cinsel isteğin zayıflatılması amaçlanır.

Hadım Nasıl Yapılır

Bu uygulama, eski dönemlerde, penis ve testislerin, tamamen kesilmesi şeklinde yapılıyordu. Ancak günümüzde bu yöntem yerine, kimyasal yöntemler uygulanmaktadır. Amerika ve dünyanın çeşitli ülkelerinde uygulanan, ilaçla testosteron hormonunun azaltılması şeklindeki hadım tekniği, art arda yaşanan üzücü olaylar sonucunda ülkemizin de gündemine alınmış bir konudur.

Osmanlı döneminde ise ilkel koşullarda ve bilinen ameliyat şeklinde yapılırdı. Kişi, düz bir zemine yatırılarak, bel kısmı bandajlanır, kesilecek bölge o zamanın koşullarında uygulanan yöntemlerle mikrop kapmaması için yıkanırdı. Sonrasında, penis ve testisler, dibinden olacak şekilde kesilirdi. Penisin dibinde bulunan idrar kanalı, ilk üç günde idrar çıkışını önlemek için çubuk sokularak kapatılır, ameliyat bölgesi steril bandajlarla kapatılırdı. Üç gün sonra bandajlar açılır, idrar kanalına sokulan çubuk çıkarılır ve hastanın idrarını boşaltarak rahatlaması sağlanırdı.

Ancak bu yöntemle yapılan uygulama her zaman olumlu sonuçlanmazdı. Çoğu hastada, idrar yollarının enfeksiyon kapma ve şişme sorunu oluşmaktaydı. Yaşanan şiddetli acılı sürecin sonucu çoğu kez, ölümle sonuçlanırdı. Günümüzde özellikle çocuklara karşı yapılan taciz ve tecavüz olaylarında devlet, bu tür olayların önüne geçebilmek için başta hadım olmak üzere çeşitli seçeneklerin gündeme alındığını duyurdu.

Harakiri Nedir

Kimyasal Hadım Nedir

Hadım, cinsel suçları önleme tekniği olarak kullanılsa da, şimdilerde tabi ki, cinsel organın kesilmesi şeklinde uygulanmıyor. Kimyasal hadım nedir? konusunda merakları gidermek gerekirse, adından da anlaşılacağı üzere, testosteron hormonunu azaltıcı etkisi bulunan çeşitli kimyasalların, yeterli oranda karıştırılarak suçlulara belirli periyodlarla olacak şekilde verilmesidir. Kimyasal hadımın, cinsel isteği azaltma ve istismar olaylarını önleme konusunda ne kadar etkili olduğu da, son zamanların ayrı bir tartışma konusudur.

Kimyasal Hadım Nasıl Yapılır

Kimyasal hadım tekniği, dünyanın çeşitli ülkelerinde, cinsel suçları önlemek ve suçluları cezalandırmak amacıyla uygulanan hem önlem hem de ceza diye nitelendirilebilecek bir tekniktir. Kimyasal hadım nasıl yapılır sorusunun cevabı ise, kimyasal hadım, eski hadım yöntemi gibi cinsel organ ve testislerin kesilmesi şeklinde yapılmıyor. Suçluya, belirli aralıklarla, çeşitli ilaçlardan oluşan kimyasal karışımların verilmesi şeklinde yapılıyor. Kişinin durumuna göre verilen ilaçlar hap ya da iğne şeklinde olabiliyor.

kimyasal hadım nedir
kimyasal hadım nedir

Etki gücü yüksek ilaçlar, kişinin testosteron hormonunun azaltıyor, bu sayede cinsel isteği azalıyor. Şimdilerde yapılan hadım etme, aslında olması gereken gerçek hadım etme değildir. Modern çağın bir getirisi olan, etki gücü cerrahi hadıma göre doğal olarak daha az olan bir tekniktir. Ancak yine de, kimyasal hadım ile, kişinin vücut bütünlüğüne müdahale edilir, uyum içinde çalışan anatomik yapının bozulması sağlanır. Bu uygulamayla, suçlunun normal vücut işleyişi bozulur, testosteron hormonunun doğal şekilde salgılanması önlenir. Kimyasal hadım için, cerrahi yönteme başvurmadan, suçluların cinsel isteklerini ve faaliyetlerini tümüyle sonlandırma işlemidir de denilebilir.

Kimyasal Hadım Cinsel Suçları Önler Mi

Kimyasal hadım cinsel suçları önler mi? konusu, sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde yaşanan cinsel suçlar nedeniyle çok tartışılan konulardan birisidir. Birçok kişi, cerrahi bir uygulama olmadığından, kimyasal hadım yönteminin cinsel isteği azaltacağına ve cinsel suçları önleyeceğine inanmamaktadır. Ancak kimyasal hadım, içeriğinde birçok kimyasal karışımı bulunduğundan, kişilerin vücut işleyişini tümüyle bozmaktadır. Karışımda kullanılan kimyasallar, cinsel hormon salgılanmasını azaltan, bu sayede cinsel isteği sonlandıran özel ilaçlardır. Kişilerin durumuna göre belirlenen aralıklarla verilmektedir.

Kimyasal hadım, cinsel bir suçtan daha çok, bir hastalık olarak nitelendirilen istismar olayları için, alınabilecek önlemlerin başında ilk sırada yer alıyor. Ancak, istismar olaylarının bir hastalık değil, kişilik bozukluğundan kaynaklı bir suç olduğunu savunan çoğu kişi, kimyasal hadımın taciz ve tecavüz olaylarını etkileyici bir yöntem olduğuna da inanmıyor. Cerrahi yöntem gibi, erkeklik faaliyetlerini geri dönüşümsüz şekilde öldürücü olmasa da kimyasal hadım, cinsel suçlara karşı uygulanabilecek hatta uygulanması gerekli bir yöntemdir. İçeriğindeki ilaçların her birinin etkisi tek tek hesaplanarak oluşturulan karışım, suçlarının cinsel isteğini ortadan kaldırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.