Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar
Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar

Her kadın makyaj yapmayı sever. Makyaj yapmak için de birbirinden farklı birçok makyaj ürünü kullanır. Fondöten, bu ürünlerden birisidir. Cilt lekeleri ve bazı izleri kapatmak için etkili ve en sık kullanılan makyaj ürünü olan fondöten, bazen talihsiz bir kaza sonucu, uygulama sırasında giysilere bulaşabilir ve can sıkıcı bir leke bırakabilir. Fondöten lekesi nasıl çıkar sorusuna cevap arayan bayanlar için fondöten lekesini çıkarmanın birkaç farklı yolu bulunmaktadır.

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkarılır

Kıyafetinizle uyumlu olarak makyajınızı tamamladıktan sonra, tam dışarı çıkacakken fondöteninizin giysinize bulaştığını gördüğünüzde, sanırım ilk olarak aklınıza bu fondöten lekesi nasıl çıkar sorusu gelmektedir. Aslında, inatçı bir leke gibi görünse de uygun müdahale ile basit şekilde çıkarılabilecek yapıdadır. Fondöten lekesi nasıl çıkarılır merak edenler için birkaç püf noktası:

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

  • Fondöten lekesini çıkarmanın en etkili yolu, bulaşık sabunudur. Lekenin bulunduğu bölgeye bir miktar bulaşık sabunu dökülür ve hafifçe çitilenir. 15-20 dakika bu şekilde bekletildikten sonra, rengine uygun çamaşırlarla normal şekilde yıkanır.
  • Diğer bir yöntem ise, oksijenli su yöntemidir. Öncelikle, fondötenin bulaştığı bölge, diğer yerlere bulaşmadan ıslak bir bezle hafifçe silinir. Ardından, sadece lekenin üzerine az miktarda oksijenli su dökülür ve ovulur. Etkisini göstermesi için bir süre bekletilir ve makinede yıkanır.
  • Makyaj yaparken, bu talihsiz kazaya maruz kalan ve fondöten lekesi nasıl çıkar diye düşünen bayanlar için önerilebilecek bir diğer yöntem ise, çoğu bayan tarafından uygulanan tıraş köpüğü yöntemidir. Lekeli bölgeye bir miktar tıraş köpüğü sıkılır ve lekeye işlemesi için ovulur. Sonra da makinede yıkanırsa, fondöten lekesinin iz kalmayacak şekilde çıktığı görülür.
  • Gerek bulaşıklarda, gerekse temizlik işlerinde etkili bir temizleyici olarak kullanılan sirke, fondöten lekesi için birebirdir. Bir kaç damla sirke, leke üzerine damlatılır ve lekeye nüfus etmesi için biraz beklenir. Sonrasında yıkanır.
  • El sabunu, fondöten lekesini çıkarmak için uygulanabilecek alternetiflerden birisidir. Uygulamadan önce lekeli yüzey, ıslak bezle gevşetilir. Sonrasında iyice köpürtülen el sabunu ile lekeli bölge ovulur. İşlemden sonra giysi makinede yıkanırsa leke tamamen çıkar.
  • Bu işlemler haricinde fondöten lekesi için sıvı çamaşır deterjanı da uygulanabilir. Lekeli bölge önce sıvı deterjanla ovulur sonra normal şekilde yıkanır.

Fondöten Lekesini Ne Çıkarır

Makyaj yapmanın en olumsuz tarafı fondöten lekesinin giysilere bulaşmasıdır. Leke bulaştığında, fondöten lekesi nasıl çıkarılır sorusu için yukarıda bahsettiğimiz yöntemler uygulanabilir ancak, en etkili olanı bulaşık sabunu yöntemidir. Çünkü, fondöten genelde yağlı olduğu için, bulaşık sabunlarının yağ çözücü etkisinden dolayı leke kolayca çıkarılabilmektedir. Fondöten lekesinin giyisiye zarar vermeden temizlenebilmesi için, leke dağılmadan müdahale edilmelidir. Önce kuru bir bezle etrafa dağılması engellenir, sonra ıslak bir bezle hafifçe silinirse, leke çıkarıcı işlemler daha çok işe yarayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.