Başak Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Başak Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri
Başak Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri

Titizlik ve düzen denildiğinde akla ilk gelen başak burcudur. Özellikle ev hayatındaki düzeni ve temizliğiyle bilinir. Ayrıca başak burcu insanı akıllı ve mantıklı karakteriyle de ön plana çıkar. Adımlarını sağlam bir şekilde atar ve yaş tahtaya basmaz. Başak burcu kadını ve başak burcu erkeği özellikleri daha detaylı sıralanacak olursa:

Başak Burcu Kadını

Başak burcu kadını, genellikle zayıf yapılı ve orta boyludur. Küçük ağza sahip başak kadını, çalışkan karakteriyle bilinir. Hem evinde hem de iş hayatında çalışmaktan asla yorulmaz.

Her konuda detaylara önem verir. Aşırı detaycı ve meraklı olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Bu sayede özellikle kariyerinde mükemmele yakın işler ortaya koyarak başarıya ulaşması oldukça kolaydır.

Başak Kadını Özellikleri

Başak burcu kadını için mantığıyla hareket etmek her şeyden önemlidir. Duyguları da onun için önemlidir fakat hiçbir konuda mantığına aykırı hareket etmez. Bu da genellikle ayaklarını yere sağlam basmasını sağlar.

Çok azimli bir karaktere sahiptir ve çalışmaktan asla sıkılmaz. Başarıya giden yolun çok çalışmaktan geçtiğini bildiğinden, hedeflerine ulaşabilmek için adeta dur durak bilmeden çalışır.

Başak kadını sorumluluklarının bilincindedir. En basit işlerde bile sorumluluk eğer kendisindeyse en iyi şekilde yapmak için çaba gösterir. Bu özelliği sayesinde iş hayatında üstlerinin takdirini kazanması onun için işten bile değildir.

Çok sevecen bir karaktere sahiptir fakat arkadaş canlısı olduğunu söylemek yanlıştır. Arkadaş çevresindeki insanları ince eleyip sık dokuyarak seçer. Bu durum zaman zaman yanlış anlaşılmasına sebep olsa da, ona zarar verebilecek insanları çevresinde bulundurarak riske girmez. Birkaç sağlam dostu onu yakından tanıdığı için bu durumu anlayışla karşılar.

Başak Burcu Kadını
Başak Burcu Kadını

Başak burcu kadını özellikleri arasında dikkat çeken en önemli nokta, aşırı derecede titiz olmasıdır. Temizliğe çok önem vermelerinin yanı sıra, hastalık derecesinde denilebilecek kadar titizdir. Hem kendine hem de çevresine temizlik anlamında çok dikkat eder. Bir başak kadınıyla birlikte yaşıyorsanız, bu duruma kısa sürede alışmanız gerekecektir.

Son derece disiplinlidir. Her konuda disiplinli ve kuralcı hareket eder. Başak burcuna sahip bir anne, çocuklarını yetiştirirken de aynı disiplinli tutumunu korumaya dikkat eder. Bu sayede onun yetiştirdiği çocukların sorumluluk bilinci gelişir ve özellikle eğitim hayatlarında başarılı olurlar.

Başak kadını herkesle kolay kolay samimi olmaz. Yalnızca arkadaşlık ilişkilerinde değil, yeni tanıştığı insanlara karşı her daim mesafelidir. Ancak onun iç dünyasına girecek kadar yakınlaştığınızda, sert tutumunun altında pamuk gibi bir kalbi olduğunu görebilirsiniz.

Başak kadını özellikleri arasında dikkat çeken bir başka huyları ise takıntılı karakteridir. Hayatıyla ilgili birçok konuda takıntıya sahiptir ve bu konularda yumuşak başlılık gösterdiği söylenemez.

Evine ve ailesine çok bağlıdır. Gezip dolaşmayı sevse de, evcimen karakteri daha ağır basar.  Evde ailesi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek onun için çok daha cazip bir seçenektir.  Evinde sevdiklerine yemekler yapıp onlarla sohbet etmek vazgeçilmez aktivitelerinin başında gelir.

Şüpheci karakteri de bilinen yönlerinden bir tanesidir. Her konuya endişeyle yaklaşarak tamamen emin olmadan bir adım atmak istemez. Bu durum özellikle aşk hayatı için birtakım sorunlar doğursa da, bu özelliğini törpülemesi pek mümkün değildir. Onun bunu istemsiz olarak yaptığını düşündüğünüz takdirde anlayışla karşılamanız sizin açınızdan da oldukça kolay olacaktır. Bu sayede başak burcundan bir kadınla sağlam dostluk ya da aşk ilişkileri kurabilirsiniz.

Moda konusunda başarılı olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Her zaman iyi tercihler yaptığından zevkli bir giyim tarzına sahiptir.

Başak burcu kadını özellikleri arasında, anaç karaktere sahip olması da bir diğer dikkat çeken nokta. Sevdiklerine karşı her zaman koruyucu bir tutum içerisindedir. Onun kanatları altında kendinizi son derece güvende ve huzurlu hissedersiniz.

Paylaşımcı bir karaktere sahiptir. Söz konusu sevdiği insanlar olduğunda, elindeki tüm varlığını onlarla paylaşmaya hazırdır. Yalnızca maddi konularda değil, manevi anlamda da sevdikleriyle her şeyi paylaşır.

Para her zaman başak burcuna sahip bir kadın için ikinci plandadır. İlk etapta kaliteye önem verir ve hem eşyalarının hem de yaşamının belirli bir kaliteye sahip olmasını ister. Dışarıdan baktığınızda da onun bu özelliğini kolaylıkla anlamanız mümkün.

Bir başak burcu kadınının aşk hayatında aradığı ilk konu, güvendir. Karşısındaki insana sonsuz bir sevgiyle bağlı olsa dahi, ona güvenmedikten sonra ilişkisi sorunlu devam eder. Bunun için, hayatınızda bir başak kadını varsa ne yapıp edin ve onun güvenini kazanın. Aksi takdirde mutlu ve huzurlu bir beraberliğe sahip olma şansınız yok denecek kadar azdır.

Aşk hayatındaki ikinci adım ise dürüstlüktür. Yalandan hiç hoşlanmadığını net bir şekilde söylemek mümkün. Kendisi yalan söylemediği gibi, karşısındaki erkeğin de ona karşı tüm kartlarını açık oynamasını ister. Bu durum hem onun şüpheci yaklaşımını sona erdirecek hem de ilişkinin sağlam güven temelleri üzerine kurulmasını sağlayacaktır.

Başak kadını özellikleri arasında dikkat çeken son nokta ise, yeniliklere kapalı olmasıdır. Uzun zamandır sahip olduğu alışkanlıklardan vazgeçmekten hiç hoşlanmaz. Yalnızca alışkanlıkları değil, yaşam tarzı ya da hayatıyla ilgili küçük çaplı değişiklikler de bir başak burcu kadını için oldukça zor ve külftelidir.

Başak Burcu Kadının Diğer Burçlarla İlişkisi

Başak toprak grubundan olduğu için, kendisi gibi toprak grubundan olan burçlarla iyi anlaşır. Oğlak ve boğa burcu ile çok iyi; yengeç burcu, akrep ve balıkla iyi diyaloglar kurar. Aşk hayatında ise bir başak burcu kadınının uyumlu ilişki yaşayacağı ilk kişi boğa erkeğidir. Her ikisi de ilişkilerinde güven aradığından, birbirlerinin bu isteklerini kolaylıkla karşılarlar. Beraberliklerinin güçlü bir güven ve aşk üzerine kurulacağını söylemek mümkündür. Ancak boğa erkeği de biraz inatçı ve dediğim dedik bir karaktere sahip olduğu için, zaman zaman anlaşmazlıklar yaşamaları söz konusu olabilir.

Oğlak erkeğiyle ise, her anlamda birbirlerini tamamlayacakları için çok iyi bir ikili olurlar. Yaşadıkları küçük çaplı anlaşmazlıkları görmezden geldikleri takdirde, mükemmel vakit geçirirler. Oğlak erkeğinin sessizliğe düşkün yönünü başak kadını kolaylıkla kabullenir ve ilişkilerini kısa vadede rayına oturturlar. Beraberliklerinin evlilikle sonuçlanması muhtemeldir.

Başak Burcu Özellikleri
Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu Erkeği

Bir başak burcu erkeği, keskin yüz hatlarıyla ve yürüyüşüyle dikkat çeker. Ağız yapısı küçük olduğundan, burnu ve gözleri ön plandadır. Karakteristik olarak ise, pratik düşünceleri ve çalışkanlığıyla bilinir. Asla çalışmaktan şikayetçi olmadığı için, tüm burçlar arasında başarıya ulaşması en kolay olan başak erkeğidir.

Neşeli ve sevecen bir erkek gördüyseniz, başak burcu olması muhtemeldir. Bu yönü sayesinde girdiği ortamlarda hemen dikkat çeker ve çevresindeki insanların sevgisini kazanır.

Başak Erkeği Özellikleri

Başak burcunun temizlik ve titizlik gibi bilinen özellikleri, erkeğinde de ön plana çıkıyor. Yaşam alanlarının her zaman temiz ve düzenli olmasından yanadır. Üstelik bunun için bir kadının yardımına ihtiyaç duymaz, tüm işlerini tek başına hallederek istediği düzeni kurar.

Başak erkeği dost canlısıdır. Çok sevecen ve sıcakkanlı karaktere sahip olduğundan, kolaylıkla arkadaş edinerek sosyal çevresini genişletir. Ayrıca bu özelliği sayesinde arkadaşları tarafından çok sevildiğini de söylemek gerek.

Azimli ve çalışkan bir yönü vardır. Hedeflerine ulaşmak için ne kadar emek vermesi gerekiyorsa, daha fazla çabalar ve sonunda başarıya ulaşır. İş hayatında kısa vadede zirveye ulaşmasını sağlayan bu özelliği rakiplerinin pek hoşuna gitmese de, kimsenin başarılarını engellemesine izin vermez.

Başak erkeği özellikleri arasında en çok bilinenlerden biri inatçı karakteridir. Bu özelliği genellikle onun için olumlu sonuçlar doğurur fakat zaman zaman olumsuzluklara da sebebiyet verebilir. Başak burcu erkeği aldığı karardan kolaylıkla dönmez, hatta onu vazgeçirmenin çok zor olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz.

Evcimen bir erkek olduğunu da belirtmekte fayda var. Yalnız olsa dahi, evinde saatlerce vakit geçirmekten büyük bir keyif alır. Dışarıda gezmek yerine, evinde oturmak onun için daha caziptir.

Aile bağlarına çok önem verir. En ideal baba adaylarının başak erkeği olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Aile büyüklerine olan saygısının yanı sıra, çocuklarına da önem verir ve onlarla yakından ilgilenir.

Başak burcu erkeği özellikleri arasından bir diğeri ise, karşılaştığı sorunlara kolaylıkla çözüm üretebiliyor olmasıdır. Pratik zekası sayesinde zor durumda kalmasına sebep olan bir sorundan kısa vadede kurtulur. Bu yönü, özellikle iş hayatıyla ilgili konularda takdirleri kazanmasını sağlar.

Kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz. Sevdiklerine çok değer verse de, istekleri kısıtlanmaya çalışıldığında çok sinirlenir ve kırıcı olur. Özgürlüğüne düşkün olduğu için hayatın tadını çıkarmak ister.

Gergin ve sinirli yönü ise, başak erkeği özellikleri arasında olumsuz olarak sayılabileceklerdir. Her zaman olmasa da, gerildiğinde aşırı sinirli tavırlar sergileyerek istemeden karşısındaki kişinin kalbini kırabilir.

Modayla pek ilgili değilidir. Zevkli parçalar seçse dahi, onları bir araya getirmek için başkalarından yardım ister. Kendi çabalarıyla çok şık kombinler oluşturduğunu söylemek pek mümkün değildir.

Şüpheci bir yaklaşıma sahiptir. Başak kadınında da ön plana çıkan bu özellik, karşısındaki kişinin onu yanlış anlamasına neden olabilir. Bu nedenle aşk hayatıyla ilgili konularda sorun yaşaması muhtemeldir.

İkili ilişkilerinde sadık ve güvenilirdir. Aşk hayatında ilk aradığı dürüstlük olduğundan, karşısındaki insana aynı şekilde davranır ve karşılık bekler. Başak burcuna sahip bir erkekle uzun soluklu bir beraberlik yaşamak istiyorsanız, onun güvenini kazanmanız yeterli olacaktır.

Başak erkeği özellikleri içerisinde romantizmden uzak oluşunu da saymak mümkündür. Duygusal bir karaktere sahip olmadığı gibi, karşısındaki mutlu etmek için olsa dahi romantik sürprizlerden pek hoşlanmaz. Açıkçası karakteristik açıdan bu yönde bir eğilimi olmadığı için, istese bile mükemmel sürprizler ortaya koyması beklenmez. Bunun için, başak burcundan bir erkekten böyle romantik davranışlar beklememenizde fayda var.

Başak Burcu Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkisi

Başak burcuna sahip bir erkeği en iyi anlayacak kadının başka burcu olacağı düşünülse de, bu tamamen yanlış bir algıdır. Başak burcundan bir erkek, değişime açık bir kadınla beraber olmayı tercih eder. Ancak başak kadının bu konuda tam zıt özellikler sergilemesini hoş karşılamaz. Her iki taraf da ikili ilişkilerinde çekingen davrandıkları için birliktelikleri monoton ilerlerler.

Başak burcu bir erkek için ideal kadınlar, kendisi gibi toprak grubundan olan boğa burcu kadını ve oğlaktır. Boğanın inatçı karakteri zaman zaman onu zorlasa da, her iki tarafın da özverili davranması bu sorunların üstesinden gelmelerini sağlar. Monotonluktan uzak, heyecanlı bir ilişki yaşayacaklarını söyleyebiliriz.

Oğlak kadını uzun süreli ilişkilerin insanıdır. Birlikteliklerinde sadakat ve güven onun için olmazsa olmaz iki konu olduğundan, başak burcundan bir erkek onun bu isteklerini kolaylıkla karşılayabilir. Dikkat edilmesi ve anlayış gösterilmesi gereken küçük çaplı konuların dışında, uyumlu ve heyecanlı bir çift olabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.