Balık Kokusu Nasıl Gider, Evdeki Balık Kokusu Nasıl Çıkar?

balık kokusu nasıl gider, evdeki balık kokusu nasıl çıkar
balık kokusu nasıl gider, evdeki balık kokusu nasıl çıkar

Bu günkü yazımız da balık kokusu nasıl gider ve balık kokusu fırından nasıl çıkar konularını kapsıyor… Mutfakta pratik bilgiler başlığı altında hazırladığımız faydalı bilgilerden biri olan evdeki balık kokusu nasıl çıkar yazısı ile sizleri baş başa bırakıyoruz… Faydalı olması dileğiyle

Konu Başlıkları

Mutfakta Pratik Bilgiler

Günlük hayatın koşuşturması içinde kimi zaman günün 24 saatine sığamaz oluruz. Ev işleri, çocuk bakımı, iş yerindeki yoğunluklar yüzünden neredeyse kendimize ayıracak hiç zamanımız kalmaz.

Bizi bekleyen ev işlerini hızlı ve pratik bir şekilde yapmak bize çok büyük zaman kazandırır. Mutfakta pratik bilgiler sayesinde gereksiz işler için boşa zaman harcamaz sevdiklerinize daha çok vakit ayırabilirsiniz.

Şimdi de dilerseniz gelin hep birlikte “Balık pişirirken nelere dikkat etmeliyiz?” sorusunu açalım. Mutfakta pratik bilgiler hakkında önemli püf noktalarına bir göz atalım…

Balık Kokusu Nasıl Gider

balık kokusu nasıl gider
balık kokusu nasıl gider

Hemen hemen herkesin çok severek tükettiği bir besindir balık. Sonrasında maalesef istenmeyen kokulara neden olur. Hal böyle olunca “Balık kokusu nasıl çıkar, balık kokusu nasıl giderilir?” gibi soruların cevabını bilmek de önemli kazanıyor.

Bu konuyu yemek hazırlama ve pişirme aşamasında çok önemli bir yeri olan mutfakta pratik bilgiler başlığı altında inceleyeceğiz. “Balık kokusu nasıl gider, evden balık kokusu nasıl gider ve balık kokusu nasıl giderilir?” ile ilgili harika tüyolar vereceğiz. Keyifli okumalar diliyoruz…

Sarımsak Kokusu Nasıl Çıkar

Evdeki Balık Kokusu Nasıl Çıkar?

evdeki balık kokusu nasıl çıkar
evdeki balık kokusu nasıl çıkar
  • Balık kızartma yağına birkaç damla limon suyu sıkın. Böylece hem mutfağınız daha az balık kokacak hem de yağı başka kızartmalar için kullanabileceksiniz.
  • Eğer balık ayıkladıktan sonra elinizdeki balık kokusundan kurtulmak mı istiyorsunuz? Bunun için elinizi sirkeli su ya da kahve telvesi ile ovalamanızı öneririz.
  • Balık kokusunu önlemek için bir diğer yöntem ise kızartma yağına birkaç adet maydanoz sapı atmak. Bu sayede mutfağınız balık kokusu ile sizlere rahatsızlık vermeyecek.
  • Fırında pişirdiğiniz balıkların arasına birkaç dal defne yaprağı da balık kokusunu önler. Böylece hem fırın içi hem de mutfak balık kokmaz.
  • Balık pişerken ocakta sirkeli su kaynatmak mutfağınızdan balık kokusunu anında giderecektir. Ayrıca ocak ateşinde çatala sapladığınız limonu birkaç dakika boyunca yakabilirsiniz. Mutfağınızı balık kokusundan arındıracaktır.
  • Balığı pişirdiğiniz tava ya da balığı ayıklayıp sakladığınız mutfak eşyalarından da balık kokusunu çıkarmak için sirke ya da limon ile ovmayı tavsiye ederiz.
  •  Pişirilen tavadaki balık kokusundan kurtulmak için bir diğer tavsiye ise tavayı deterjan ile güzelce yıkayıp durulamaktır. Sonra sirkeli su karışımı ile yaklaşık 15 – 20 dakika kaynatmaktır.
  • Balık kesilen bıçaktan balık kokusunu çıkarmak için ise bıçağın karabiber ile bir süre ovulmasını tavsiye ederiz.
  • Balığı ayıkladıktan sonra eldeki balık kokusunu çıkarmak için tavsiyelerimiz şunlardır: Elleri sirke ya da limon ile iyice ovabilirsiniz. Bunun yanı sıra kahve telvesi ya da domates ile ovmak da oldukça faydalı olabilir.
Önceki İçerikMuz Kaç Kalori? Muzun Besin Değerleri Nelerdir?
Sonraki İçerikTürk Kahvesi Kaç Kalori, Kahve Kaç Kalori?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.