Avrupanın ve Dünyanın En Ucuz 10 Şehri

Avrupanın ve Dünyanın En Ucuz 10 Şehri
Avrupanın ve Dünyanın En Ucuz 10 Şehri

Dünyanın En Ucuz Şehirleri

Tatile çıkmadan önce bütçeye en uygun kentlerin araştırılması sürpriz yaşamanıza engel olacaktır. Bu noktada dünyanın en ucuz şehirleri konusu ön plana çıkmaktadır. Tatil planları yapılırken bu tarz listelerin araştırılmasıyla birlikte tercihiniz değişebilecektir. Sizler için son derece uygun fiyatlara gezebileceğiniz şehirleri derledik:

1.Windhoek (Namibya)

Dünyanın En Ucuz Şehirleri
Dünyanın En Ucuz Şehirleri

Günümüzde en ucuz şehirler sıralamasında Namibya’nın başkenti Windhoek ilk sırada yer almaktadır. Ülkenin ekonomik olarak da en önemli bölgesi olan Windhoek’e İstanbul’dan aktarmalı uçuşla yaklaşık 14 saatte ulaşmanız mümkündür. Şehirde kişi başı düşen gelir oldukça düşük olduğu için çok düşük ücretlerle günlerinizi geçirmeniz mümkündür. Ancak uçuş konusunda erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamanız son derece önemlidir.

2. Mumbai (Hindistan)

Seyahat Edilecek En Ucuz Şehirler
Seyahat Edilecek En Ucuz Şehirler

Dünyanın en fazla merak edilen ülkeleri arasında yer alan Hindistan, hemen her dönemde ucuz tatil imkanı sunmaktadır. Geçmiş dönemlerde 7 ayrı adadan oluşan Mumbai kenti, İngilizler tarafından zamanla birleştirilmiştir. En ucuz şehirler listesinde yer alan Mumbai’yi gün içinde 40 TL gibi bir rakama tamamen gezebilirsiniz. Eğer sokaklarda hakim olan ağır kokuyu sorun etmiyorsanız şehrin güzel yapılarını gezilmeye değer. Ayrıca, sokaklarında zaman zaman kargaşa hakim olduğunu da belirtelim. İstanbul’dan aktarmalı uçuşlar bulunan bu kente gidiş yaklaşık 8 saat sürmektedir.

3. Karachi (Pakistan)

Seyahat Edilecek Ucuz Şehirler
Seyahat Edilecek Ucuz Şehirler

Pakistan’ın ticaret kenti olarak dikkat çeken Karachi, deniz kenarına kurulmuş bir liman kentidir. Hava sıcaklığı sürekli olarak 30 derece civarında olan bu kentte özellikle tekstil ürünleri ucuzluğuyla dikkat çekmektedir. Seyahat edilecek en ucuz şehirler sıralamasında yer alan Karachi’ye uçuşlar ülkemizden aktarmalı olmakta ve yaklaşık 8 saat sürmektedir. Burada geçireceğiniz sürede bütçenizi yormadan konaklayabilir, gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

4. Cape Town (Güney Afrika Cumhuriyeti)

En Ucuz Şehirler
En Ucuz Şehirler

Güney Afrika Cumhuriyeti, kişi başına gelir düşük olan ülkeler arasında yer almaktadır. Bu bakımdan dünyanın en ucuz şehirleri sıralamasında Cape Town da yer almaktadır. Ülkenin 3 başkentinden biri olan Cape Town, dolar bazında düşünüldüğünde son derece uygun fiyatlarla konaklamanızı ve gezmenizi mümkün kılmaktadır. İstanbul’dan genellikle aktarmalı uçuşların düzenlendiği Cape Town ile olan uçuş süresi 14 saat civarındadır. Bu bakımdan gideceğiniz tarihe göre çok önceden bilet almanız önerilmektedir.

5. Katmandu (Nepal)

Ucuz Şehirler
Ucuz Şehirler

Nepal’in başkenti Katmandu, en ucuz şehirler listesinde kendine yer bulmayı başarmıştır. Özellikle sokaklarında gezen maymunlarıyla ünlü olan bu kentte dinsel figürler de ön planda yer almaktadır. Tarihsel dokusuyla dikkat çeken Katmandu’da 1 Dolar civarında harcayarak yemek alabilir ve 2 Dolar ile rahatlıkla sinemaya gidebilirsiniz. Ayrıca, şehir içindeki ulaşımın da uygun fiyatlarla olması tüm kenti uygun fiyata gezmenizi sağlayacaktır. İstanbul’dan Katmandu’ya aktarmalı uçuşla yaklaşık 10 saat 30 dakikada gitmeniz mümkündür.

6. Almatı (Kazakistan)

Dünyanın Ucuz Şehirleri
Dünyanın Ucuz Şehirleri

Orta Asya’nın en gelişmiş ülkesi olarak Kazakistan’da bulunan Almatı, doğal güzelliklere sahip olan bir şehirdir. Ülkenin eski başkenti olan Almatı, ekonomik bakımdan en önemli şehir konumundadır. Seyahat edilecek en ucuz şehirler listesinde yer alan Almatı’nın kardeş şehirleri arasında İstanbul yer almaktadır. Çok şık bir restaurantta uygun fiyatlara yemek yiyebilir ve şehri uygun fiyatlara gezebilirsiniz. İstanbul’dan Almatı’ya direk uçuşla yaklaşık 8 saatte varabilirsiniz.

7. Monterrey (Meksika)

Dünyanın En Ucuz Şehirleri Hangileri
Dünyanın En Ucuz Şehirleri Hangileri

Tatilinde Latin Amerika’ya gitmek isteyen kişiler için en uygun alternatiflerden biri Meksika’da yer alan Monterrey’dir. Ülkenin dördüncü büyük kenti olan Monterrey, doğal güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Dünyanın en ucuz şehirleri arasında yer almayı başaran Monterrey’in doğal güzellikleri görülmeye değer. Bu ülkeye yanınıza Dolar alarak seyahat ettiğinizde karşılaşacağınız fiyatların uygunluğu sizi çok şaşırtacak. Özellikle Meksika mutfağının bilinen lezzetlerini denemek isteyenler için bu kent önemli bir alternatiftir. İstanbul’dan Monterrey’e sadece aktarmalı uçuşlar bulunmakta ve uçuşlar genellikle 18 saat civarında sürmektedir.

Avrupanın En Ucuz Şehirleri

8. Kişinev (Moldova)

Avrupanın En Ucuz Şehirleri
Avrupanın En Ucuz Şehirleri

Avrupa’nın en ucuz şehirleri denildiğinde akla gelen ilk şehir Moldova’nın başkenti Kişinev’dir. Şehrin en önemli özelliği tarihi dokusunu kaybetmemesinin yanı sıra günümüze de uyum sağlamasıdır. Şehirde birçok turistik mekanla birlikte eğlence kulüpleri ve kumarhaneler bulunmaktadır. Kişinev’de yaklaşık 5 Dolara güzel bir yemek yemeniz ve 3 Dolar civarında harcayarak da kenti toplu taşıma araçlarıyla gezebilirsiniz. İstanbul’dan doğrudan uçuşların gerçekleştiği Kişinev’e sadece 1 saat 30 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Özellikle ulaşım bakımından listedeki diğer kentlerden sıyrılmaktadır.

9. Sofya (Bulgaristan)

Avrupanın Ucuz Şehirleri
Avrupanın Ucuz Şehirleri

Avrupa’nın en ucuz şehirleri arasında yer alan Sofya, Bulgaristan’ın başkentidir. Ülkemizden sıklıkla ziyaret edilen Sofya, tarihsel dokusunun yanı sıra geniş imkanlarıyla dikkat çekmektedir. Bu şehre gittiğinizde yaklaşık 4 Dolar harcayarak son derece lezzetli yemekler yiyebilir, yaklaşık 10 Dolar harcayarak kaliteli bir gece kulübünde eğlenebilirsiniz. Özellikle gece hayatından hoşlanan kişilerin yoğun olarak gittiği Sofya’da şehir içi ulaşım uygun fiyatlıdır. Ayrıca, çok uygun fiyatlara elektronik eşya alınması mümkündür.

10. Kiev (Ukrayna)

Avrupanın En Ucuz Şehirleri Hangileri
Avrupanın En Ucuz Şehirleri Hangileri

Ukrayna’nın başkenti Kiev, tarihi dokusuyla dikkat çeken şehirler arasında yer almaktadır. Ülkemizden yoğun bir şekilde ziyaret edilen Kiev, Avrupa’nın en ucuz şehirleri listesindedir. Başta barınma olmak üzere, yeme-içme konusunda Avrupa standartlarının oldukça altında harcama yaparak tatil yapabilirsiniz. Kiliseleri, müzeleri ve devasa tiyatrolarıyla dikkat çeken Kiev, yılın önemli bölümünde soğuk havanın etkili olduğu bölgeler arasında yer almaktadır. Özellikle yaz döneminde iklim rahatça gezilebilecek düzeydedir. İstanbul’dan Kiev’e birçok direk uçuş bulunmakta ve yolculuk sadece 2 saat sürmektedir.

Seyahat edilecek en ucuz şehirler sırlaması bu şekildedir. Özellikle mesafe olarak yakın olan şehirlerin daha yoğun bir şekilde tercih edildiği görülmektedir. Uçuş masrafının az olması için aylar öncesinde planlama yapmanız bütçenizi rahatlatacaktır. Tarihsel gezi, eğlence turu ya da doğal güzellikler yaşama gezisi gibi seçenekler arasında tercih yaparak bütçenize en uygun olan şehri tercih edebilirsiniz.

Önceki İçerikRüyada Bebek Görmek Ne Anlama Gelir, Nasıl Yorumlanır
Sonraki İçerikEtli Kuru Fasulye Nasıl Yapılır, Etli Kuru Fasulye Tarifi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.