Aslan Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Aslan Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri
Aslan Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan burcu denince akla ilk gelen özgüvendir. Kendisinden oldukça emin ve özgüven sahibi bir kişi gördüyseniz aslan burcu olması yüksek bir ihtimaldir. Liderlik özellikleriyle ön plana çıkan aslan burcu insanı, hemen hemen her konuda çevresindeki insanları yönlendirmek ister. Bu durum özellikle yaptığı bir şey değildir, tamamen karakteristik özellikleri nedeniyle girişkendir. Bu makalemizde okuyucularımız için, aslan burcu erkeği ve aslan burcu kadını ayrı ayrı, detaylı olarak aslan burcu özellikleri kaleme alındı.

Bu burçtakiler açık sözlü bir karaktere sahiptirler. Her konuda karşısındaki insana kartlarını açık oynar. Ayrıca neşeli ve enerjik bir karakteri vardır. Sevdikleriyle gülüp eğlenmekten, şakalaşmaktan çok hoşlanır ve karşısındaki insanlara sevgisini açıkça belli eder. Bu durum karşısında o da aynı beklenti içerisindedir, sevildiğini görmek ve bundan tam anlamıyla emin olmak ister. En büyük korkularından biri sevilmemek ve ilgi görmemektir.

Aslan Burcu Kadını

Aslan burcu kadını açık tenli ve hafif balık etlidir. Genellikle göz yapısıyla dikkat çeker ve yuvarlak yüz hatları vardır. Kişilik açısından ise oldukça zor bir karakter olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Birçok konuda bilgi sahibi olduğunu düşündüğü için onu memnun etmek çok zordur.

Aslan Burcu Kadını
Aslan Burcu Kadını

Aslan Kadını Özelikleri

Aslan burcu kadını özellikleri arasında ilk dikkat çeken kendisine olan güvenidir. Özgüven denildiğinde akla ilk gelen burç olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelliği sayesinde birçok konuda başarılı olur.

Çok güçlü bir karaktere sahiptir. Karşılaştığı her türlü zorluğu tek başına göğüsleyebilir ve kolay kolay pes etmez. Zorda kaldığı durumlarda da bir başkasından yardım istemek yapacağı en son iştir.

Dürüstlük onun için çok önemlidir. Yalan söylemediği gibi, kendisine yalan söylenmesinden de hiç hoşlanmaz. Karşınızda bir aslan kadını varsa, yapacağınız son şey yalan söylemek olmalı. Aksi takdirde onun sert mizacını görmek zorunda kalabilirsiniz.

Cesur ve azimlidir. Eğer ona bir işi yapamayacağını söylerseniz, kısa vadede başardığını kolaylıkla görebilirsiniz. Kafasına koyduğu bir şeyi gerçekleştirmek için önünde çok büyük engeller olsa dahi hepsini aşarak hedefine ulaşır. Ayrıca risk almaktan da korkmadığı için bazen hataya düşebilir.

Aslan burcu kadını için maddiyat önemlidir. Manevi konulara da önem verir fakat maddi anlamda güçlü olmak ister.

İlgi odağı olmayı sever. Özellikle kalabalık ortamlarda güzelliğiyle ön plana çıkmak ister ve duyduğu övgü dolu sözler onu sanılandan daha mutlu eder. İnsanların kendisi hakkındaki düşünceleri onun için çok önemlidir.

Bir aslan kadını ne istediğini çok iyi bilir. Bu sayede hayatıyla ilgili her konuda kendisine hedefler koyar ve azimli karakteri sayesinde bu hedeflerine ulaşmak için büyük bir çaba gösterir.

Aslan burcu kadını özellikleri arasında, eğlenceye ve gece hayatına düşkünlüğünü de saymak mümkün. Hayatın tadını çıkarmasını çok iyi bilir ve kendisini mutlu edecek aktiviteler yapmaktan hoşlanır.

Hayatının her alanında disiplinlidir. İş hayatında olduğu kadar, evinde de bir disiplin kurar. Aslan burcu bir anne çocuklarına çok kesin bir düzen kurar ve onları bu şekilde yetiştirir.

Aslan burcuna sahip bir kadın gösterişten çok hoşlanır. Dış görünüşüne çok özen göstermesinin yanı sıra, dikkat çekici ve görkemli olmayı sever. Bunun için karşısındaki insanların da dış görünüşüne dikkat eder ve zaman zaman ön yargılar besler.

Özgürlüğüne çok düşkün olduğunu da söylemekte yarar var. Aslan kadını özellikleri arasında en dikkat çekenlerden biri olan bu yönü oldukça tehlikelidir. Hayatının kısıtlanmasından hiç hoşlanmaz ve buna yeltenen kişilerle de oldukça sert münakaşalara girebilir.

İkili ilişkilerinde de kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Eğer bir aslan kadınıyla aşk yaşıyorsanız, ona karşı aşırı kıskançlıklar yapmak ve hayatını kısıtlamak ilişkinizin sona ermesi için geçerli bir sebep olabilir.

Aşk hayatındaki en önemli beklentisi sadakattir. Onun kalbini kazanmak çok kolay değildir ancak sadık bir partnerseniz, onun gözünde sizden değerlisi yoktur. Sevildiğinden emin olan bir aslan kadını, sizin için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır. Özellikle duygusal konularda fedakar olduğunu söylemek mümkün.

Keyfine oldukça düşkündür. Bu nedenle yemek yemeyi de çok sevdiğinden birçok aslan kadını kilolu vücut hatlarıyla dikkat çeker.

Çok açık sözlü bir karaktere sahiptir. Karşısındaki kişiyi kırabileceğini düşünmeden hareket etmesi zaman zaman yanlış anlaşılmasına sebep olur. Ancak yine de bu huyundan vazgeçmez.

Modayla yakından ilgilidir ancak bu konuda tam anlamıyla başarılı olduğu söylenemez. Şık parçalar seçse de onları kombinlemekte zorluk çekebilir.

Olumsuz eleştiriye asla açık değildir. Kendisiyle ilgili övgü dolu cümleleri dinlemek onu çok mutlu eder fakat tam tersi bir durumda oldukça sinirlenebilir. Kibar bir dil kullanacak olsanız dahi, bir aslan kadınını eleştirmek sizin aleyhinize olacaktır.

Aslan kadını özelliklerinden bencillik ise olumsuz olarak söylenebilir. Birçok konuda yalnızca kendisini düşünerek hareket etmesi sevdiklerini üzebilir. Bunun için aslan burcundan bir kadının bencil davranışlarına alışmak sizin için iyi olacaktır.

Sabit fikirli olması özellikle iş hayatıyla ilgili konularda onu zor duruma sokabilir. Onun için tek doğru kendi düşünceleridir. Bunun için, yanlış olsa dahi geri adım atmaktan hoşlanmaz ve çevresindeki insanlara karşı düşüncelerini savunurken sert bir tutum sergileyebilir.

Aslan Burcu Kadının Diğer Burçlarla İlişkisi

Aslan burcu ateş grubundan olduğu için, kendisiyle aynı gruptan olan yay ve koç burçları ile çok iyi anlaşır. Aşk hayatında da bir aslan kadınının tercih etmesi gereken iki erkek aslan ve koç erkeği olmalıdır.

Aslan burcu kadın ile koç erkeği arasında birçok benzerlik bulunur. Her ikisi de ön plana çıkmayı sever ve liderlik duyguları gelişmiştir. Ayrıca heyecandan ve eğlenceden hoşlandıkları için birlikte farklı aktivitelerde bulunarak monotonluktan uzak bir beraberlik yaşayabilirler. Koç erkeği bencil davranışlardan hoşlanmadığı için aslan kadınının bu tavırları ilişkilerinde sorun oluşturabilir. Karşılıklı olarak anlayışlı davrandıkları takdirde ilişkileri sağlıklı ilerler.

Aslan erkeği ve kadını benzer karakteristik özelliklere sahip olduklarından aslında çok uyumlu bir çift olabilirler. Birbirlerinin düşünce yapılarını bildiklerinden olası sorunlarda anlayışlı davranmaları muhtemeldir. Her iki tarafın da bencil olması ilişkileri zedeleyebilir fakat bu durumu yenmeyi başardıkları takdirde çok mutlu ve huzurlu bir birliktelikleri olabilir.

Aslan Burcu Erkeği

Gür saçlı ve iri yapılıdır. Dış görünüşüne özen gösterdiği için bakımlı ve şık olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Bir ortamda şık giyimiyle dikkat çeken bir erkek görüyorsanız aslan burcu olması yüksek bir ihtimaldir.

Tıpkı bu burcun kadını gibi övülmekten ve ilgi görmekten çok hoşlanır. Ayrıca gelişmiş liderlik özellikleri sebebiyle emir cümleleri kullanarak zaman zaman yanlış anlaşılmalara neden olabilir.

Aslan Burcu Erkeği
Aslan Burcu Erkeği

Aslan Erkeği Özellikleri

Aslan erkeği mükemmeliyetçidir. Kendi yaptığı işlerde de mükemmele ulaşmak için elinden geleni yapar. Bunun için çok çaba sarf etmesi gerekse de istediğine mutlaka ulaşır.

Aslan burcu bir erkek çalışmaktan asla şikayetçi olmaz. Geleceğe dair yüksek beklentileri olduğundan onlara ulaşmak için elinden geleni yapar. Hedefine ulaştığında ise ondan mutlusu yoktur.

Gezmeye ve eğlenmeye düşkündür. Yeni yerler keşfetmek, gece hayatı ve uzun seyahatler aslan burcu bir erkek için vazgeçilmezdir. Evde tek başına vakit geçirmektense, dışarıda arkadaşlarıyla gezip eğlenmeyi tercih eder.

Aslan erkeği özellikleri arasında sevecen karakteri de dikkat çekiyor. Özellikle arkadaş çevresi tarafından çok sevilen aslan erkeği, neşeli ve sıcakkanlıdır. Girdiği her ortama kolayca adapte olabildiği gibi, insanlarla da olumlu ilişkiler kurar. Bunun için sosyal çevresinin çok geniş olduğunu söylersek yanılmış olmayız.

Tanımadığı bir insanın bile yardımına koşmaktan çekinmez. Eğer elinden geliyorsa yardıma ihtiyacı olan birine destek olur. Yardımseverliği de çevresini genişletmesinde oldukça önemli bir faktördür.

Aslan burcu erkeği aile hayatına çok önem verir. Genellikle dışarıda gezmeyi daha çok sevse de, ailesiyle vakit geçirmekten de büyük bir keyif aldığını söylemek gerek.

Sorumluluklarının bilincinde bir erkektir. Yapması gereken işleri ve omuzlarındaki sorumlulukları çok iyi bilir. Özellikle eş ve çocuk sahibiyse, onlara karşı sorumluluklarını her zaman layıkıyla yerine getirir.

Aslan erkeği oldukça zor bir kişiliktir. Gerek mükemmeliyetçi yönü gerekse sinirli yapısı onu anlaşılması güç biri haline getirir.

Normal koşullarda çok güler yüzlü ve sıcakkanlı olsa dahi, sinirlendiği bir anda gözü hiçbir şey görmez. Aslan erkeği özellikleri arasında en bilinenlerden biri agresif yapısıdır. Sinirliyken kırıcı sözler sarf edebilir fakat siniri geçtikten sonra karşısındaki kişinin gönlünü almayı da iyi bilir.

Aslan burcu erkeği özellikleri arasında, olumsuz olarak kendini beğenmişliği dikkat çekiyor. Her anlamda kendini çok beğenir ve etrafındaki insanlardan üstün görür. Zaman zaman sergilediği küstah davranışlar onu tanımayan kişiler tarafından hoş karşılanmasa da, yakından tanıyanlar art niyetinin olmadığını kolaylıkla anlayabilirler.

Paranın değerini bilmez. Eli açıktır, birçok konuda gereksiz masraflar yaparak savurgan davranışlar da sergileyebilir. Bu nedenle para onun için önemlidir. Parayı amaç olarak görmez fakat maddi anlamda güçlü olmak ister.

Aşk hayatında ise son derece sadıktır. Karşısındaki kadını seviyor ve değer veriyorsa, ona koşulsuz bir güven ve aşkla bağlanır.

Duygusal konularda kıskanç olduğunu da söylemekte yarar var. Sevdiği kadını kimseyle paylaşmak istemez ve bazen bu konuda aşırı davranışlar sergileyerek karşısındaki kişiyi bıktırabilir.

Aslan burcu erkeği özelliklerinden sonuncusu ise olaylara objektif yaklaşabilmesidir. Konu her ne olursa olsun, geniş düşünerek tüm artıları ve eksileri göz önünde bulundurur, taraf tutmaz. Konu kendisi olduğunda ise objektifliğinden ödün vererek kendisini haklı çıkarmak için elinden geleni yapar.

Aslan Burcu Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkisi

Aslan burcu bir erkeğin ideal partnerleri aslan, yay ve koçtur. Yay kadını da kendisi gibi özgürlüğünün kısıtlanmasından hoşlanmaz ve karşısındaki erkeğe de bu tarz davranışlar sergilemez. Her iki taraf da birbirlerinin hayatına müdahale etmeyeceği için aralarında güçlü bir bağ oluşur. Birbirlerine olan sevgileri sayesinde yaşayacakları her türlü zorluğun üstesinden kolaylıkla gelebilir ve etraflarındaki insanlar tarafından parmakla gösterilen bir çift olabilirler.

Aslan burcu erkeğinin ve kadının bir araya gelmesi çok tehlikeli de olabilir, çok masum da. Her ikisi de aynı düşünce yapısına sahip oldukları için birbirlerini anlamakta güçlük çekmezler. Aksi bir durumla karşılaştıklarında öfkelerini kontrol altına almayı başarırlarsa ilişkileri sağlam temeller üzerine oturur ve mutlu olurlar.

Koç kadınıyla yaşayacağı birliktelik ise gerçekten mükemmel olabilir. Her iki cinsin de benzer ilgi alanları vardır. Aralarında oluşabilecek en büyük problem, aslan erkeğinin bencil tavırlarıdır. Bu durum koç kadınının kendisini değersiz hissetmesine neden olabilir, ki bu onun için çok büyük bir problemdir. Aralarında bu dengeyi kurup birbirlerine bir güven ve aşkla bağlandıkları takdirde, ilişkilerinin bitme ihtimali oldukça düşüktür. Çok mutlu, huzurlu ve eğlence dolu bir birlikteliklerinin olacağı söylenebilir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.