Alcatel One Touch İdol 3 Nasıl Bir Telefon, Özellikleri

Alcatel One Touch İdol 3 Nasıl Bir Telefon, Özellikleri
Alcatel One Touch İdol 3 Nasıl Bir Telefon, Özellikleri

Alcatel One Touch İdol 3

Teknoloji dünyasının en eski markalarından birisi olan Alcatel, akıllı telefon sektöründe yeni ürünü ile çok iddialı bir giriş yaptı. One Touch idol 3 modeli, sadece işlevsel tasarımı ile değil, ses sistemi ile de teknoloji tutkunlarının beğenisini şimdiden kazandı.

Hem fiyatı hem de içerisinde yer alan teknik özellikleri ile orta üst sınıf bir telefon olarak kabul edilen Alcatel OneTouch Idol 3 modeli, ortalama 1600 TL civarında bir fiyat ile satışa sunulmuştur. Daha sonraları bu fiyat düştü ve şimdilerde çok daha ucuza bu telefona sahi olunabiliyor. Başarılı hoparlörler sistemi ile de dikkat çeken telefonun ekranı düz ya da baş aşağı olacak şekilde kullanılabilmektedir.

Alcatel İdol 3 Nasıl Bir Telefon

One Touch idol 3, simetrik bir tasarıma sahip olması ile ön plandadır. İlk ele alındığında telefonun üst ve alt kısımları denebilecek şekilde belirlenmesi kolay değil. Tasarımında hem üst hem de alt kısmı hemen hemen birbirine aynı denecek şekilde bir benzerlikle üretilmiştir. Bu özelliği de kullanımı açısından oldukça olumlu tepkiler alıyor. Ürünün hem ön kısmında hem de alt kısmında hoparlörlerin yer alması da ayrıcalıklı diğer bir özelliğidir. Bununla birlikte üstünde ve altında olmak üzere telefonda çift mikrofona yer verilmiştir. Böylece bir arama esnasında, telefon nasıl bir pozisyonda tutulursa tutulsun, hemen cevap vermek mümkün olacaktır. Telefonun en önemli özelliklerinden birisini de hoparlör kullanımı oluşturuyor.

Alcatel One Touch idol 3 modeli, 7.4 mm kalınlıkta ve 141 gram ağırlıkta üretilmiştir. Arka kısmı tamamen mat ve telefonun yan kısımları da kavisli olacak şekilde tasarlanmıştır. Telefonun oldukça ince ve hafif olması, kavisli köşelerinin yer alması ve mat arka kısım tasarımı ile tek elde güvenli bir kullanım hissi vermekte olduğu da bilinmektedir. Bu bilgiye ek olarak, tasarım açısından da cihazın oldukça iyi bir tasarıma sahip olduğunu da söylemek gerekiyor. Alcatel İdol 3 nasıl bir telefon sorusu teknik olarak cevaplanacak olursa:

Alcatel One Touch İdol 3 Özellikleri
Alcatel One Touch İdol 3 Özellikleri

5.5-inç, 1080p IPS ekran kullanımı, iPhone 6 Plus cihazı ile aynı piksel görüntüsüne sahip olduğunu gösteriyor. 1.5 GHz Qualcomm Snapdragon 615 8 çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM, 16GB dahili hafıza ile beraber içine yerleştirilmiş halde üretilmiştir. Kullanıcılar için mevcut olan 10 GB kullanılabilir hafıza yeterli gelmediği takdirde, 128 GB’a kadar  microSD kart takviyesi de sağlanabilmektedir. Arka kısmında LED flashlı 13 MP kamera ve ön kısmında da bir 8 MP kamera ekli. Öz çekim gücü oldukça yüksek.

NFC eklentisi ve LTE desteği ile birlikte, dual-band Wi-Fi özelliğinin yer aldığı tüm bağlantılara sahip ve 2,910 mAh batarya güç akışı da sağlanmaktadır. Ses kısmında, JBL ile beraber tasarlanmış olan ikili hoparlörler ses sistemini daha kaliteli hale getirmiştir.

Ekran camının telefona göre daha önde olacak şekilde üretilmesi de tasarıma ait özel detaylardan birisidir. Yani cam ekran, çerçevenin üstünde belirli bir yüksekliğe sahip olacak şekilde üretilmiştir. Bu özelliği de düşme ve kırılma konusunda camın dezavantajlı bir yerde olduğunu göstermektedir. Kullanım esnasında bu konuda dikkatli olmakta fayda var. Ekran konumu haricinde hassas denebilecek bir üretim detayı bulunmamaktadır.

Alcatel İdol 3 Özellikleri

 • Boyut Bilgisi: 152.7 x 75.14 x 7.4 mm
 • Ağırlığı: 141 gram
 • Ekran: 5.5 inç, IPS, FHD özellikli
 • İşlemci Bilgisi: 4 çekirdekli 1.5 GHz + 4 Çekirdekli 1GHz Cortex-A53
 • RAM: 2 GB RAM
 • Bağlantılar: NFC, Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11, 4G LTE
 • Hafıza: 16 GB + 32 GB dahili hafızalı
 • Ön Kamera: 13 MP
 • Arka Kamera: 8 MP
 • Pil: 2910 mAh pil
 • İşletim sistemi: Android 5.0.2 Lollipop
Önceki İçerikKuzu Gömleği Dolması (Kuzu Ciğer Sarma) Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikPortfolyo Nedir, Portfolyo Dosyası Nasıl Hazırlanmalı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.