Akrep Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Akrep Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri
Akrep Burcu Erkeği ve Kadını, Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri

Su grubu burçlarından birisi olarak kabul edilen akrep burcu, balık ve yengeç burcu ile benzer özellikler taşımakla birlikte, bazı farklılıkları içinde barındırır. Akrep burcu insanları genel olarak duygularını ve mantıklarını bir arada tutabilmektedirler. Duygusallıkları ile dikkat çekseler de, liderlik vasıflarından dolayı mantıkla hareket edebilmeleri belirgin özelliklerindendir. Duygularını açık şekilde yaşamalarında dahi bir mantık izi bulunmaktadır. Sır tutma ve güvenilir olma konusunda da hem akrep burcu erkeği hem de akrep burcu kadını ön plandadır. Genellikle yakın arkadaşlar ve ilişkiler içerisinde akrep burçları aranan isimleri oluştururlar. Cömert olmaları da bu burcun belirgin özellikleri arasındadır.

Akrep burcu insanları tutkuları ile yaşamayı sever. Duygularını daha yoğun şekilde yaşamaktan ve belli etmekten çekinmezler. Bu nedenle ilk tanışma anında kimi insanlar fazla yakın ve samimi bulabilir. Ancak bu durum akrep insanının hemen güvendiğini göstermeyecektir.

Akrep burcu insanları güven konusunda çok fazla düşünerek hareket eder ancak dışarıya bunu belli etmez. Güven duymadığı insanlarla aynı ortamda bulunmak istemez ve bunu hissettirir. Ancak güvendikten sonra duygularını tamamen açık şekilde yaşayacaktır. Özellikle aile ve yakın arkadaş çevresi içerisinde açık sözlülüğü ile bilinen akrepler, korkusuz olma özellikleri ile de bilinir.

Cinsiyetlere göre de akrep burcu insanları fark göstermektedir. Akrep erkeği ile akrep kadını arasında hem benzer hem de farklı yönler bulunmaktadır. Hırs, liderlik vasfı, duyguların yaşanma şekli ve buna benzer özellikleri ile akrep burçları birbirine benzer. Ancak ilişkiler konusunda erkek ve kadın birbirinden ayrılmaktadır. Akrep kadınlarının sadakat yanlılığına daha yakın olduğu görülür. Akrep erkeklerinde ise uzun zaman ciddi ilişkilerden kaçma gözlenebilir.

Hem akrep kadınları hem de akrep erkekleri için insanların kendilerine karşı dürüst ve adil olması çok önemlidir. İnsan ilişkilerinde aynı değerlere önem vererek ve dikkat ederek yaşarlar. Ancak bir konuda kendi istediklerine inandıkları sürece hataya düşebilirler. İnatçı olma huyları nedeniyle bir konunun gereğinden fazla uzamasına neden olabilirler. Uzlaşmacı olan tarafları her zaman devreye girmeyebilir. Ancak pişman oldukları an bir konunun telafisi için ellerinden geleni yaparlar.

Akrep burcu insanlarının şansı çoğu zaman açık olur. Gezegenleri plüton ve mars olarak bilinir. Bu da baht açıklığını, kariyeri ve gücü simgeler. Akrep burcu insanları hırsları ve amaçları ile yaşar. Kendilerine ilerlemek için daima bir hedef koyarlar. Elde etmek istediklerine emekleri ile ulaşmayı severler ve genelde de başarılı olurlar. Hayatlarındaki insanların da aynı şekilde olmasını isterler. Her konuda daha iyi olanın peşinden gitmek genel mizaçlarında yer alır. Kalitesi yüksek bir hayatı yaşamak için çok çalışmaktan da çekinmezler. Yetinmeyi bilme konusunda çok iyi oldukları söylenemez. Her zaman daha fazlasını isteme huyları nedeniyle zorluk da yaşayabilirler.

Akıllarına koydukları ya da çok takmış oldukları konuların üstünü örtmektense, üzerine gitmeyi tercih ederler. Kendileri ne kadar gizemli olsa da, dışarıdan kendilerine gizemli olan olayları çözmeye çalışırlar. Bir akrep burcu insanı ile hayatı paylaşmak, aynı evde yaşamak ya da ortak iş yapmak gibi konular her zaman sabır ister. Çünkü alışma evreleri herkes kadar kolay olmaz. Ancak alıştıkları zaman da hiçbir fedakarlıktan kaçmazlar. Genellikle kalabalık ortamları severler ve yalnız kalmayı tercih etmezler. Büyük aileler, kalabalık arkadaş toplantıları ve etkinlikler onlara göredir. Yeni yerler görmeyi ve keşfetmeyi severler. Detayları öğrenerek yaşamayı tercih ederler. Hiçbir konuda yüzeysel davranışlar sergileyemezler.

Oğlak, kova, balık ve boğa burcu gibi burçlar ile akrep burçları ilişki konusunda zorlanacaktır. Çoğu özellik bakımından zıtlık gösteren bu burçlar ile uyumları çok zor yakalanır. Ancak yengeç, aslan, başak ve terazi burçları ile genellikle çok iyi anlaşırlar. Dengeli ve anlayışlı ilişkilerin temellerinin atılması bu burç birliktelikleri ile mümkündür. Aşk, aile ve iş konularında bu durum geçerlidir. Genellikle ellerinde olanın tümünü paylaşmayı çok severler. Oğlak ve boğa gibi tekil burçlar ile bir hayat paylaşmaları neredeyse imkansızdır. Ortak hayat kurgusu, güvendikleri sürece ilerleyebilecek kavramları içerir. Aksi takdirde akrep burcu da kendi hayatını yalnızca kendisi için yaşamayı tercih eder. Farklılıkların dengesini bulabildiği ilişkilerde, akrep burçları çok fedakar olur.

Akrep Burcu Kadını
Akrep Burcu Kadını

Akrep Burcu Kadını

Akrep burcu kadınları, genellikle dobra oluşları, bir konuda asla vazgeçmeyişleri ve unutmayışları ile dikkat çekerler. Akrep kadını özellikleri arasında en çok bilinenlerden birisi hayatlarındaki her insanı sahiplenmeleridir. Hem ilgi gösterme hem de ilgi bekleme konusunda dikkat çekerler. Her fırsatta duygularını yaşamayı tercih ederler. Bu nedenle karşılarından aynı etkiyi göremediklerinde hırçın olabilirler. Mantıkları ne kadar ağır basarsa bassın, kendi inandıklarına ve isteklerine göre hareket etmeyi de ihmal etmezler. Akrep kadını için detaylar önemlidir. İnsanlarla olan ilişkilerinde ve kendi hayatlarında detaylara önem vererek yaşarlar. Kendileri hakkında insanların ne düşündüğünü önemsemekle birlikte, kendi kararlarına ve bildiklerine göre hareket etmekten yanadırlar.

Özgür bir ruha sahip olmaları da her zaman dikkat çeker. Kolay kolay bir kişinin sözü ile hareket etmekten yana tercihte bulunmazlar. Özgürlükleri ve kendi istekleri çok önemli ve değerlidir.  Akrep burcu kadını özellikleri kendilerini iyi şekilde ifade edebildikleri ortamlarda daha çok belli olur. İş, eğitim ve aile hayatlarında herkesin kendilerini dinlemesini ve dikkate almasını severler. İlginin kendi üzerlerinde olmasını sağlamak için kendilerini geliştirirler. İnandıkları bir konuda mücadele etmeyi severler. Sonuç getireceklerine inandıkları konularda maddi ve manevi yatırımlarından da çekinmezler. Kaybetmeyi sevmedikleri için garanti olan işlerden yana bir tutum sergilerler. Mantıkları bu nedenle duyguları kadar ağır basar ve gerektiği zaman da öne geçer.

Akrep burcu kadını kendisi adına karar verilmesini ya da yargıda bulunulmasını sevmeyecektir. Kendi hayatları hakkında yine yalnızca kendileri söz sahibi olabilir. İnsanların özel hayatına karşı son derece saygılıdır ve bu nedenle karşı taraftan da aynı saygıyı beklerler. Mahremiyete önem vermekle birlikte, başarılarının ve dikkat çeken özelliklerinin topluluklar tarafından fark edilmesini de isterler. Kibire kaçmayan bir kendini beğenme özelliği de hissedilir. Tamamen özgüven ile alakalı bir durumdur ve insanlara rahatsızlık verici seviyede görülmez.

Akrep burcu kadını özellikleri zamanla anlaşılmaktadır. İnsanlarla yakınlık derecesi arttıkça bir akrep kadınıyla yaşamak ve anlaşmak daha kolay olmaktadır. Akrep kadını özellikleri konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok detay bulunmaktadır. Bu detayların keşfedilmesi sonucu her akrep kadınını etkilemek ve ilgi alanına girmek mümkündür. Hem iş hem de özel hayatlarında, detay gösteren özellikleri ile tanınmayı severler. Üstünlük sağlayabilecekleri konularda kendilerini tanıtacak işlerle ilgilenirler.

Akrep Kadını Özellikleri

 • Kolay kolay kendilerine yapılan hataları unutmazlar.
 • İntikam alma huyları vardır.
 • Akrep burcu kadını için merhamet etmek ve merhamet görmek önemlidir.
 • Mantıkları ve duyguları her zaman bir arada devam eder. Ancak çoğu zaman duyguları ağır basar.
 • Kariyer ve mevki konularında her zaman hırslarını doğru şekilde kullanırlar.
 • Liderlik vasıfları vardır ve bir konuda öncü olmayı isterler.
 • Aşkı ve sevgiyi derin bir şekilde yaşamayı tercih ederler.
 • Aile kavramına önem vermekle birlikte erken evlilikten yana değildirler. Özgürlükleri ve kariyerleri daha ağır basar.
 • Genellikle güçlü karakterlerdir ancak bir kişi yüzünden üzüldüklerinde bunu da sonuna dek yaşarlar.
 • Dışarıya güçlü görünme ve korunma güdüsü her zaman ön plandadır.
 • Samimiyetsizlikten hoşlanmazlar ve bu tarz ortamlarda duramazlar. Doğal olmak onlar için önemlidir.
 • Genellikle matematiksel ve sayısal alanlardaki işlerde başarılı olurlar.
 • Pahalı hediyeleri ve gösterişli yerleri severler. Kaliteye her alanda önem verirler.
 • Kendilerini öfkelendirebilecek olaylar karşısında sakin kalamazlar. Tepkileri her anlamda fazladır ve uzun süre devam eder.
 • Merak duyguları çok fazladır. Merak ettikleri herhangi bir konuyu öğrenmek için ileri gidebilirler.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep burcu erkeği, zor karakteri ve lider vasıfları ile dikkat çekmektedir. Kendileri için yapılan iyiliği ve kötülüğü asla unutmazlar. Karşılıksız bırakmadıkları duygular karşısında, hem mantıkları hem de duyguları ağır basar. Akrep burcu kadınına göre mantıklarını daha fazla kullanırlar. Akrep burcu erkeği özellikleri arasında aile kurma konusunda zorlanmaları ve özgürlüklerine çok önem vermeleri de yer almaktadır. Tek kurdukları hayattan zor vazgeçerler.

Kararlarını bir insana sormaktan ziyade kendileri netleştirmeyi tercih ederler. Kendi fikirlerine ve isteklerine göre yaşamak öncelikleri arasında yer almaktadır. İnsanların fikirlerini alsalar da, hayatlarına yön verme konusunda müdahaleyi kabul etmezler. Akrep burcu erkeği özellikleri için özellikle tutkuların ve özgürlüklerin baskın geldiğini söylemek mümkün olacaktır. Akrep burcu erkeği için hayatında heyecan ve gizem her zaman var olmalıdır. Sabit ya da sürekli olarak aynı şekilde devam eden ilişkiler ve işler onlara göre değildir. Değişimi ve yenilenmeyi her zaman severler.

Akrep erkeği özellikleri kolay kolay anlaşılmayacaktır. Akrep erkekleri genellikle içe kapanık ve gizemli halleri ile dikkat çeker. İlk izlenimleri genellikle insanlar üzerinde böyle algılanmaktadır. Bu nedenle bir akrep erkeğini tanımak zaman ister. Özellikle ikili ilişkilerde tanımak için onun sevdiği ve ilgi duyduğu konulara yönelmek gerekebilir. Ben merkezli yaşarlar ve bu özelliklerini gizlemezler. Ancak bu özellikleri kibir kadar keskin bir huy değildir. Sadece kendilerine önem vererek yaşamayı tercih etmelerinden gelmektedir. Bu nedenle hayatlarında olan insanlar bir akrep erkeğiyle yakınlaşmayı ya da iş yapmayı düşünüyorsa, liderliği sürdürmesine müsaade etmesi gerekebilir. Akrep erkeği özellikleri konusunda baskın bir karakter olmaları öncelikle dikkat çekenler arasında yer alır. Hem aile hem de iş konularında sorumluluk almaktan ve ileriye gitmekten çekinmezler. Sonucu olumsuz dahi olsa üstlenirler.

Akrep Burcu Erkeği
Akrep Burcu Erkeği

Akrep Erkeği Özellikleri

 • Kolay kolay yapılanı unutmazlar ve karşılığını verirler.
 • Sabırlı bir yapıya sahip değildirler. Genellikle isteklerinin hemen gerçekleşmesi için çaba gösterirler.
 • Akrep kadınlarına göre daha sert bir yapıya sahipler. Dışarıdan soğuk ya da mesafeli algılanabilirler.
 • Aile kurma konusunda daha ileri yaşlarda istekli olurlar.
 • Kariyer ve mevki konularına önem vererek yaşarlar. Hayatlarında statü önemli bir yere sahiptir.
 • Flört etmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı severler. Kalabalık arkadaş gruplarından hoşlanırlar.
 • Bir konuda inat etmeleri elde etmelerine ve sahip olmalarına yeterli olacaktır.
 • Kendi hayatları konusunda kararları kendileri vermeyi tercih ederler.
 • Kısıtlanmak ve sorguya çekilmek asla tahammül edebilecekleri bir durum değildir.
 • İnsanlara belli konularda yardımcı olmayı ve fikir vermeyi severler.
 • Tutkuları ve duyguları ön planda olsa da, bunu hemen belli etmezler. İnsanlarla yakın olma konusunda sabırlıdırlar.
 • Bir insana güvenme konusunda çok düşünmeleri gerekir.
 • Akrep erkeği kolay kolay pes etmez ve vazgeçmek yerine bir konunun alternatifini araştırmayı seçer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

CAPTCHA


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.