Ağızdaki ve Eldeki Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer?

sarımsak kokusu nasıl geçer
sarımsak kokusu nasıl geçer

Siz de tüm sarımsak seven insanlar gibi hem sarımsak yemek hem de sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam mı etmek istiyorsunuz? O halde ağızdaki sarımsak kokusu nasıl geçer ve eldeki sarımsak kokusu nasıl çıkar sorularının pratik çözüm önerileriyle birlikte derlediğimiz bu yazımızı kesinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Tadına doyum olmayan ve girdiği her yemeği, salatayı lezzetlendiren sarımsağın belki de tek olumsuz tarafı kötü kokusudur. Üstüne üstlük bir de yedikten sonra sosyal hayata devam etmek toplum içinde olmak zorundaysanız sıkıntılı anların yaşanmasına sebep olabilirsiniz. Öncelikle ağızdaki sarımsak kokusu nasıl geçer onun için pratik bilgiler verelim.

Ağızdaki Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer

ağızdaki sarımsak kokusu nasıl geçer
ağızdaki sarımsak kokusu nasıl geçer
  • Öncelikle ve tabi ki hemen hemen herkesin de tahmin edebileceği gibi ağızdaki sarımsak kokusundan kurtulmanın en basit yolu dişlerinizi fırçalamaktan geçiyor. Diş macununun ferahlatıcı tadı ile sarımsak kokusu önemli derecede azaltılabilir.
  • Kahve içmek de ağızdaki sarımsak kokusunun azalmasına yardımcı olur. Kahve içme imkanınız yoksa 2 – 3 adet kahve çekirdeğini de çiğneyebilirsiniz.
  • Yarım limon suyunu içmek de sarımsağın istenmeyen kokusundan kurtulmanıza yardımcı olur.
  • Birkaç dal maydanoz sapı ve yaprağı çiğnemek sarımsak kokusunu baskılayan bir diğer yöntemdir.
  • Bir miktar taze nane yaprağı çiğnemek de sarımsak kokusuna iyi gelir. Sirkeli su ile gargara yapmak da sarımsak kokusu için birebirdir.
  • Kabuklarını soymadan yeşil elmayı ısırarak yemek sarımsak kokusunu baskılar.
  • Soğuk süt içmek sarımsak kokusu ile etkin mücadele yöntemlerinden bir tanesidir.
  • Birkaç adet karanfil tohumu çiğnemek de ağızdaki sarımsak kokusunu anında giderecektir.

Kışlık Taze Fasulye Nasıl Saklanır?

Eldeki Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer?

"<yoastmark

Avuç içini tuz ile ovarak eldeki sarımsak kokusunu geçirmeniz mümkün. Bu yöntem ile sadece sarımsak değil, soğan ya da balık kokusundan kurtulmanız mümkün. Tuz ile ellerinizi 3–4 dakika ovduktan sonra sabunlu su ile iyice yıkayıp durulamayı ihmal etmeyin. Son olarak eldeki sarımsak kokusundan kurtulmak için limon kabuğu ya da kahve telvesini tavsiye edebiliriz. Ellerinizi birkaç dakika limon kabuğu ya da kahve telvesi ile ovarak ellerinizdeki sarımsak kokusundan kurtulabilirsiniz.

Önceki İçerikKitap Okuma Alışkanlığı Çocuklara Nasıl Kazandırılır?
Sonraki İçerikMesleki Tükenmişlik Sendromu Nedir, Belirtileri Nelerdir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.